Rozwód w dobie koronawirusa
Fot. STOCK ADOBE
O TYM SIĘ MÓWI

Czas koronarozwodów! Kancelaria prawnicza wprowadziła rozwody w 24 godziny!

Czy to możliwe? Sprawdźcie

Marta Baran 6 maja 2020 09:26
Rozwód w dobie koronawirusa
Fot. STOCK ADOBE

Światowa epidemia koronawirusa zmieniła naszą rzeczywistość. Co chwilę dowiadujemy się o nowych rozwiązaniach wprowadzanych przez przeróżne instytucje w celu ułatwienia nam funkcjonowania. Jednak to, na jaki pomysł wpadła pewna kancelaria w Hiszpanii, przerosło nasze najśmielsze oczekiwania.

Życie we dwójkę podczas kwarantanny

Naukowcy i badacze na całym świecie starają się odkryć, jakie skutki, zarówno z punktu widzenia medycznego lub ekonomicznego, jak i społecznego, przyniesie pandemia. Socjolodzy, psycholodzy i seksuolodzy prześcigają się w teoriach dotyczących małżeństw i par mieszkających razem. Czy społeczna kwarantanna spowoduje, że partnerzy będą mieli siebie dosyć? A może wręcz przeciwnie - wspólnie spędzony czas zaowocuje odżyciem uczucia i nawrotem miłości? Głosy są podzielone.

Rozwód w 24 godziny

Hiszpańska kancelaria Alberta Cebriana zakłada, że niebawem możemy spodziewać się wysypu tzw. koronarozwodów, czyli rozwodów, które będą skutkiem długotrwałego przebywania małżonków w swoim towarzystwie. Takie bezustanne obcowanie, bez przerwy na wyjście do pracy czy spotkanie się ze znajomymi wg niektórych może przyczynić się do dostrzeżenia w partnerze większej ilości wad niż zalet. Dlatego kancelaria wyszła z bardzo nietypową propozycją - postanowiła do swojej oferty dodać rozwód w 24 godziny. Na czym miałby polegać? Cały proces kosztowałby 150 euro od osoby i przebiegałby w... furgonetce. Sądy z powodu epidemii często zawieszają działalność stąd tak nietypowe miejsce. Czy znajdą się chętni? Istnieje obawa, że część osób może skorzystać z koronarozwodu zbyt pochopnie. Jednak takie rozwiązanie na pewno byłoby dobre w przypadku ofiar przemocy domowej.  

Rozwód w dobie koronawirusa
Fot. STOCK ADOBE

Rozwód w dobie koronawirusa
Fot. STOCK ADOBE

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.