lama irek
Fot. STOCK ADOBE
O TYM SIĘ MÓWI

„Odwieczny uciekinier”... Poznaj Irka, uciekającą lamę ze Śląska!

Czy samotnie podróżujące zwierzę jest dla nas zagrożeniem?

Gabriela Łaskowska 30 stycznia 2019 18:02
lama irek
Fot. STOCK ADOBE

Irek, to lama, mieszkająca na Śląsku. Zwierzę zasłynęło ostatnio w mediach, przez swoje… włóczęgi! „Odwieczny uciekinier”, bo taki przydomek otrzymała lama, żyje w Zagórzy Śląskim. Jakiś czas temu rozpoczęła samotne podróże po okolicy. Zaczęło się od krótkich spacerów, jednak z czasem zwierzę przestało wracać do domu... Gdzie się podziewa Irek?

Irek, sławna lama ze Śląska.

Na początku Irek podróżował z drugą lamą. Niestety jego towarzysz zostawił go i od tamtej pory Irek stał się samotnym podróżnikiem. Przez długi czas obie lamy mieszkały razem w jednej zagrodzie, niestety z racji na swoje silne charaktery ciągle dochodziło między nimi do konfliktów. Lama Irek od kilku miesięcy uciekał swoim właścicielom. Jednak zawsze wracał. Teraz było inaczej. Irek postanowił uciec, tym razem na dobre. Irek podróżował w różne miejsca, jednak najczęściej widywany był niedaleko Zamku Grodno. Pracownicy zamku opowiadają jak to Irek przyprowadzał turystów od parkingu prosto pod samo wejście zamku. 

Irek jest w niebezpieczeństwie?

Samotne podróżowanie lamy po terenie, gdzie znajduje się dużo samochodów i turystów, nie jest bezpieczne. Ani dla zwierzęcia, ani dla ludzi. Choć Irek jest uroczym stworzeniem, to niektórzy przechodnie nie ukrywali przerażenia, patrząc jak w ich kierunku zmierza lama. Nikt na szczęście nie ucierpiał w żaden sposób, jednak mieszkańcy tych okolic zaczęli poważnie obawiać się o bezpieczeństwo swoje i Irka. W końcu lama w łatwy sposób mogła doprowadzić do wypadku samochodowego.

Czy historia zakończyła się happy endem? Na szczęście tak. Zwierzę zwabiono na zamknięty teren, gdzie podano mu środek uspokajający. Źródła podają również, że znaleziono nowy dom dla Irka.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zasadzka się udała. 😎 Irek (lama uciekinier) znalazł nowy dom. 🦙🤗 #lama #więcejniżjednozwierze

Post udostępniony przez Zamek Grodno (@zamekgrodno)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dziś odwiedził nas wyjątkowy gość!Lama. 😎🦙

Post udostępniony przez Zamek Grodno (@zamekgrodno)

TAGI #Zwierzęta

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?