choinka-swieta2020-design
Fot. Adobe Stock
O tym się mówi!

Kiedy powinno się rozebrać choinkę?

Czy istnieje konkretna data?

Aleksandra Frankowska 5 stycznia 2021 16:27
choinka-swieta2020-design
Fot. Adobe Stock

Święta, święta i po świętach! Choinki w wielu domach jeszcze stoją, ale czy istnieje właściwy moment, kiedy powinniśmy je rozebrać? A jeśli już podejmiemy taką decyzję, to co z nimi zrobić? Wyrzucić? Oddać? Ale gdzie? Znamy odpowiedzi na wszystkie te pytania!

Co mówią staropolskie obyczaje?

Już po Bożym Narodzeniu, często pojawiają się pytania, kiedy powinniśmy pozbyć się z domu choinki. Zgodnie z Polską tradycją, istnieją trzy terminy, kiedy powinno się to zrobić. W zależności od poglądów, w wielu domach robi się to w innym czasie.

  •  Trzech Króli, 6.01
  •  Niedziela po Trzech Króli
  •  Matki Boskiej Gromnicznej 2.02

Co zrobić z choinką, której nie chcemy już w domu?

Pamiętajcie, aby nie wyrzucać żywych drzewek do śmietnika – zawsze można dać im drugie życie. Wiele osób zwyczajnie zasadza je w swoich ogrodach, ale jeśli nie macie takiej możliwości, poszukajcie specjalnych zbiórek, które przyjmują choinki od wszystkich zainteresowanych. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.