Kardashianki
Fot. Getty Images
O TYM JEST GŁOŚNO

Powiększone usta, pośladki i biust. Wygląd Kardashianek zapoczątkował kontrowersyjną modę. Jaką?

Weronika Bruździak-Gębura 6 kwietnia 2017 09:15
Kardashianki
Fot. Getty Images

„To świat Kardashianek”, twierdzi amerykański magazyn i portal internetowy „WWD”, nazywany biblią mody, i obwinia je o wzrastającą liczbę operacji plastycznych i zabiegów medycyny estetycznej wśród amerykańskich nastolatek.

Kardashianki mają prawie 400 mln fanów na Instagramie

Według najnowszych badań Amerykańskiego Stowarzyszenia Chirurgii Plastycznej, w ciągu ostatnich pięciu lat popularność botoksu wśród Amerykanów między 18 a 34 rokiem życia zwiększyła się o 87 procent. Eksplozja popularności nieinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej nastąpiła głównie wśród pokolenia millenalsów (inaczej: pokolenie Y, osoby, które urodziły się między 1980 a 2000 rokiem, które wydają najwięcej pieniędzy na konsumpcję, dlatego są najważniejszą grupą docelową dla reklamodawców). Do tej pory na zabiegi decydowali się ich rodzice, by usunąć oznaki starzenia się. Dziś już trzydziesto- i dwudziestolatki, a nawet nastolatki decydują się na wypełniacze. Wpływ na to mają media społecznościowe, popularność selfies i… Kardashianki. W końcu kto jak kto, ale siostry Kardashian królują w social mediach. Gdyby zsumować liczbę ich fanów na Instagramie, razem mają ich prawie 400 milionów, czyli więcej niż Stany Zjednoczone mieszkańców. Kim ma 97,3 mln followersów, Kourtney - 55,4 mln, Khloe - 66,3 mln, Kendall - 77,8 mln i Kylie - 90,7 mln.

 

Na zdjęciu: Kardashianki w gorsetach „trenują” (jak same mówią) talię.

Co wyróżnia Kardashianki?

Doczepiane rzęsy, sztuczna opalenizna, powiększone usta, policzki i pośladki, konturowanie twarzy za pomocą ciężkiego makijażu, wciskanie się w wyszczuplającą bieliznę, seksowne kreacje podkreślające figurę i szpilki na niebotycznych obcasach - oto credo Kardashianek. Wszystkie wyglądają niemalże tak samo. Największą przemianę w ciągu kilku ostatnich lat przeszła najmłodsza z sióstr, 19-letnia Kylie Jenner, która zaczęła ingerować w swoją urodę juz w 2014 roku, gdy miała zaledwie 16 lat. Młoda celebrytka, mimo że nie przypomina siebie sprzed kilku lat, regularnie zaprzecza ingerencji chirurga. Do powiększonych o kilka rozmiarów ust przyznała się dopiero kilka miesięcy temu, twierdząc że „wszystko przez niską samoocenę”, a nie przyznała się „ze strachu przed tym, co pomyślą o niej matki jej fanów”, tłumaczyła w wywiadzie dla magazynu „Complex” w listopadzie zeszłego roku.

 

 

⭐️

Post udostępniony przez Kylie (@kyliejenner)

Na zdjęciu: Kylie Jenner i jej powiększone usta.

Pupa Kim, usta Kylie, talia Khloe - tak chcą wyglądać młode Amerykanki

„Młode dziewczyny chcą mieć pupę Kim, talię Khloe, usta Kylie. Niczym puzzle. To jest szalone”, powiedział dla „WWD” Dr Jean-Louis Sebagh, francuski lekarz medycyny estetycznej. Jego zdaniem z powodu popularności mediów społecznościowych i idealnego wizerunku, który jest promowany przez gwiazdy, coraz więcej młodych ludzi ma problemy z akceptacją swojego wyglądu. Chcą być perfekcyjni, tak jak ich idole. Nie tylko na zdjęciach, które wrzucają do sieci, ale również w świecie rzeczywistym. Dlatego poddają się operacjom plastycznym i korzystają z wypełniaczy. Jego zdaniem tej zmiany, z powodu rozwoju nowych technologii, nie da się zatrzymać. Tak samo uważa dr Simon Ourien, chirurg plastyczny gwiazd, który ma na koncie między innymi współpracę z Kim Kardashian. Uważa, że dzisiaj nie ma bardziej wpływowej rodziny niż oni. „Wśród celebrytów nie ma nikogo, kto ma większy wpływ na współczesną kulturę niż siostry Kardashian”, powiedział dla „WWD”.

 

 

Trifecta

Post udostępniony przez Kim Kardashian West (@kimkardashian)

Na zdjęciu: Siostry Kardashian prezentują swoje wdzięki w kostiumach kąpielowych.

 

Polecamy też: Kylie Jenner wciąż zaprzecza, że ingeruje w swój wygląd. Przypominamy, jak zmieniała się przez lata

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.