kalendarz Lavazza 2019
Fot. Materiały prasowe Lavazza
STYL ŻYCIA

„Good to Earth”: zobacz, co wyróżnia kalendarz Lavazza na 2019 rok!

Projekt zwraca uwagę na ochronę środowiska naturalnego

Gabriela Łaskowska 1 stycznia 2019 17:02
kalendarz Lavazza 2019
Fot. Materiały prasowe Lavazza

Marokańska pustynia, pola kawowca w Kolumbii, lasy Tajlandii… to wszystko znajdziemy w jednym kalendarzu. Fotografie, wykonane przez Ami Vitale, oprócz wartości estetycznych, niesie ze sobą bardzo ważny przekaz. Projekt ma na celu zwrócenie uwagi na ochronę środowiska naturalnego na świecie. W jaki sposób?

Kalendarz Lavazza na 2019 rok

Kalendarz Lavazzy „Good to Earth” na rok 2019 to coś więcej, niż tylko kalendarz. Zdjęcia, umieszczone w nim, pokazują wyjątkowe przykłady sztuki przyrodniczej, wykonane przez młodych artystów. Projekty uważa się za istotne przy zwiększaniu świadomości ludzi na temat ochrony przyrody.

Projekty

„Zatroszcz się o przyszłość”

Instalacja, wykonana przez artystę Saype, znajduje się w Kolumbii i przedstawia dziewczynkę leżącą na trawie. Swoimi dłońmi osłania krzew kawowy, co zwraca uwagę na potrzebę dbania o Ziemię przez kolejne pokolenia.

„Mvuvi Wa Mikoko”

Obraz na płótnie, namalowany przez Mantrę, znajduje się w Kenii. Przymocowany jest do pnączy tuż nad zbiornikiem wody. Przedstawia fragment przyrody, idealnie wpisujący się w otoczenie. Projekt skupia uwagę na potrzebie ochrony lasów.

„Odrodzenie”

Mural znajduje się w Belgii i wykonany został przez Millo. Przedstawia dziewczynkę, podlewającą szare budynki, z których wyrastają kolorowe rośliny. Projekt pokazuje jak przemysłowa architektura zdominowała naturę.

„Wieczny przypływ”

Ogromna instalacja, wykonana przez Gerada, znajduje się w Maroko. Przedstawia dłoń, przez którą przelatuje woda. Artysta chciał zwrócić uwagę na możliwość wielokrotnego wykorzystania wody.

"Dendrochronologia"

Instalacja, wykonana przez Gomeza, mieści się w Tajlandii i przedstawia nagą kobietę, wpisującą się w otaczającą naturę. Artysta podkreśla problem degradacji lasów w Tajlandii.

"Przykrycie I"

Instalacja, wykonana przez Hulę, znajduje się w Szwajcarii. Artysta namalował na geowłókninie dwoje dzieci, chowających się pod kocem. Pokazany został tu poważny problem związany ze zmianami klimatycznymi. Mieszkańcy Szwajcarii postanowili podjąć próbę ochrony lodowca, znajdującego się na terenie państwa, który co roku znacząco się kurczy.

Michele Mariani, dyrektor wykonawczy ds. kreacji w agencji Armado Testy, mówi: „Kalendarz przyjmuje formę swego rodzaju czasopisma do przeglądania, które dzięki niezwykłym fotografiom Ami Vitale przez 12 miesięcy ma opowiadać historię sześciu dobrych dla ziemi projektów. W kalendarzu fotografie pojawiają się parami: sześciu fotografii instalacji artystycznych osadzonych w naturze i sześciu związanych z tymi instalacjami miejsc, w których projekty „Good to Earth” zostały wprowadzone”.

„W Good to Earth natura staje się sztuką inspirującą do działania w poszanowaniu środowiska. Czyni to poprzez niezwykłą artystyczną formę sztuki współczesnej, całkowicie „zanurzoną” w naturze - oryginalne połączenie historii opowiadanych na fotografiach Ami Vitale i w pracach światowej sławy artystów miejskich, współtworzących swoje dzieła wraz z otoczeniem” - mówi Francesca Lavazza, kuratorka kalendarza Lavazza.

Kalendarz Lavazza na 2019 rok, to więc dużo więcej, niż zwykły kalendarz. To niesamowita koncepcja, świetne instalacje i zachwycające fotografie. Każda osoba, zajmująca się fotografią, może być teraz częścią projektu. Wystarczy, że wykonane zdjęcie opublikują na swoim profilu instagramowym i dodadzą hashtag #goodtoearth. Czas macie do 31 stycznia 2019 roku!  

kalendarz lavazza
Fot. MATERIAŁY PRASOWE Lavazza

kalendarz lavazza
Fot. MATERIAŁY PRASOWE Lavazza

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDA GESSLER o tym, jak mała Nena – „wnuczka jak z bajki”, córka Lary, odmieniła jej życie. Skandalistka PARIS HILTON – seksnagrania, narkotykowe i alkoholowe ekscesy, liczni kochankowie i… czwarte zaręczyny. ANDRZEJ KOSMALA o KRZYSZTOFIE KRAWCZYKU: „Był wojownikiem i walczył do końca”, mówi najbliższy przyjaciel i menedżer zmarłego artysty. EWELINA WOJDYŁO I JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI – „Niebezpiecznie oczytana polonistka” i autor kultowej powieści „Samotność w sieci” zdradzają kulisy swojej miłości. W cyklu EXTRA: Wizjoner street artu, antyartysta, którego prace kosztują krocie, niczym współczesny Zorro zawładnął zbiorową wyobraźnią. Jednym słowem BANKSY.