Jakub Błaszczykowski, 34. kolejka PKO Ekstraklasy, 2022
Fot. MICHAL KLAG/REPORTER/EAST NEWS
O TYM SIĘ MÓWI

Kuba Błaszczykowski zniknął przez problemy zdrowotne. Czy jeszcze wróci na murawę?

Słowa trenera rozwiewają wątpliwości

Olga Figaszewska 10 sierpnia 2022 15:11
Jakub Błaszczykowski, 34. kolejka PKO Ekstraklasy, 2022
Fot. MICHAL KLAG/REPORTER/EAST NEWS

Kuba Błaszczykowski od dłuższego czasu nie pojawiał się na boisku. Piłkarz po raz ostatni zagrał mecz prawie rok temu w meczu Ekstraklasy. Wszystko z powodu kontuzji, która wykluczyła go na moment z zawodu. Kiedy fani ponownie zobaczą go w grze? Jerzy Brzęczek zdradził, że są postępy.  

Jakub Błaszczykowski – kiedy wróci na boisko?

Kuba Błaszczykowski w ostatnim czasie mierzy się z problemami zdrowotnymi. Sportowiec doznał kontuzji kolana, która wykluczyła go z gry.  Piłkarz ma zerwane więzadła w kolanie. Ostatni raz pojawił się na boisku 21 sierpnia 2021 roku w meczu Wisły Kraków z Górnikiem Łęczna.  Od wielu miesięcy walczy o powrót do pełni sił. Chociaż próbowano uniknąć operacji kolana ostatecznie okazało się, że zabieg trzeba wykonać.

„Nie zapeszając, czuje się lepiej i zdecydowanie lepiej wygląda jego kolano w porównaniu do pierwszego zerwania więzadła jeszcze z czasów występów w Borussii Dortmund”, mówił w lipcu Jerzy Brzęczek w rozmowie z WP SportoweFakty.

Zobacz też: Kuba Błaszczykowski: „Podziękowania za gole kieruję w niebo, w stronę mamy”. Życie mocno go doświadczyło

Jakub Błaszczykowski, 2019
Fot. ANDRZEJ BANAS / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Kuba Błaszczykowski, 2019 rok

W podobnej sytuacji jest również inny zawodnik, Alan Uryga. Obaj sportowcy przechodzą teraz rehabilitacje, trenują indywidualnie.

„Obaj są teraz w rehabilitacji oraz w dość ciężkim i intensywnym treningu. Po takich operacjach minimalny czas powrotu do normalnego treningu i gry to jednak jest około sześciu miesięcy, a w obydwu przypadkach jesteśmy po trzech - czterech miesiącach. Na pewno więc jeszcze trochę czasu muszą obaj poczekać, by wrócić do treningu z piłką i z drużyną”, mówił Jerzy Brzęczek w rozmowie ze Sport Interia.

Trener Wisły Kraków nie wyklucza, że Kuba Błaszczykowski pojawi się jeszcze w tym sezonie, ale trudno mu określić dokładny termin. Postępy, rehabilitacja i treningi wypadają pozytywnie. Jerzemu Brzęczkowi zależy na tym, by zawodnik czuł się pewnie, gdy wychodzi na murawę i uczestniczy w treningach.

„Nie wygląda to najgorzej, ale Kuba sam zdecyduje, oczywiście po konsultacji z lekarzami, kiedy przyjdzie czas na powrót. Na pewno nie będziemy ryzykować. […] Trudno o deklaracje. Gwarantuję jednak, że Kuba chce jeszcze wrócić na murawę i nam pomóc”, mówił w lipcu w komentarzu dla WP SportoweFakty.

Życzymy dużo zdrowia! 

Źródło: Sport.pl, Sport.pl

Sprawdź też: Kim chciała być Anna Lewandowska zanim związała swoje życie ze sportem

Jakub Błaszczykowski, Liga Mistrzów Amp Futbol, 2022
Fot. Artur BARBAROWSKI/East News
Jakub Błaszczykowski, Liga Mistrzów Amp Futbol, 2022

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…