awokado mus czekoladowy
Fot. stock.adobe.com
KUCHNIA 2021

Dziś Dzień Nutelli! Oto przepis, jak zrobić ją w wersji fit!

Uwielbiasz słodycze? Ten przepis Ci się spodoba!

Ksenia Krasko 29 kwietnia 2019 14:27
awokado mus czekoladowy
Fot. stock.adobe.com

Chociaż staramy się utrzymywać zdrową dietę – ponieważ dbanie o siebie zaczyna się od jedzenia, a nie od siedzenia w salonach piękności – wciąż trudno jest odmówić sobie słodyczy na całe życie. Na ratunek przychodzą alternatywne przepisy ulubionych przysmaków, jak czekoladowa pasta z awokado!

Jak zrobić czekoladową pastę z awokado?

Ten czekoladowy mus jest zdrowy i naturalny! Jeśli jeszcze tego nie wiesz, awokado naładowane jest korzystnymi wielonienasyconymi tłuszczami, które zmniejszają stany zapalne w organizmie, pozytywnie wpływają na kondycję tkanek i poprawiają wygląd włosów oraz skóry. Co lepsze – taka przekąska jest też wyjątkowo prosta do zrobienia. Za chwilę się o tym przekonasz!

Przepis na „nutellę” z awokado

1. Obierz i pokrój jedno awokado, wrzuć do blendera.

2. Dodaj proszek kakaowy – bez cukru! – i dokładnie wymieszaj oba składniki.

3. Aby mieszanka była bardziej płynna, możesz dodać mleko kokosowe lub migdałowe.

4. Jeśli uznasz, że jednak potrzebujesz więcej słodyczy, sięgnij po jeden z syropów, zastępujących cukier – daktylowy, lub ze stewii.

5. Na koniec możesz ozdobić mus jagodami lub dodać odrobinę nasion chia. Gotowe!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Julia (@morning_temptations)

Pamiętaj jednak, że pomimo tego, że taki deser jest zdrowszy, nie oznacza, że odchudza! W tym przysmaku wciąż jest dużo kalorii, ale nie będziesz cierpieć z powodu wahań nastroju i niekontrolowanego apetytu, czyli objawów, które często pojawiają się, gdy nadużywamy zwykłego cukru.  

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.