awokado mus czekoladowy
Fot. stock.adobe.com
KUCHNIA

Ten niezwykły przysmak z awokado podbije Twoje serce!

Uwielbiasz słodycze? Ten przepis Ci się spodoba!

Ksenia Krasko 29 kwietnia 2019 13:30
awokado mus czekoladowy
Fot. stock.adobe.com

Chociaż staramy się utrzymywać zdrową dietę – ponieważ dbanie o siebie zaczyna się od jedzenia, a nie od siedzenia w salonach piękności – wciąż trudno jest odmówić sobie słodyczy na całe życie. Na ratunek przychodzą alternatywne przepisy ulubionych przysmaków, jak czekoladowa pasta z awokado!

Jak zrobić czekoladową pastę z awokado?

Ten czekoladowy mus jest zdrowy i naturalny! Jeśli jeszcze tego nie wiesz, awokado naładowane jest korzystnymi wielonienasyconymi tłuszczami, które zmniejszają stany zapalne w organizmie, pozytywnie wpływają na kondycję tkanek i poprawiają wygląd włosów oraz skóry. Co lepsze – taka przekąska jest też wyjątkowo prosta do zrobienia. Za chwilę się o tym przekonasz!

Przepis na „nutellę” z awokado

1. Obierz i pokrój jedno awokado, wrzuć do blendera.

2. Dodaj proszek kakaowy – bez cukru! – i dokładnie wymieszaj oba składniki.

3. Aby mieszanka była bardziej płynna, możesz dodać mleko kokosowe lub migdałowe.

4. Jeśli uznasz, że jednak potrzebujesz więcej słodyczy, sięgnij po jeden z syropów, zastępujących cukier – daktylowy, lub ze stewii.

5. Na koniec możesz ozdobić mus jagodami lub dodać odrobinę nasion chia. Gotowe!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Julia (@morning_temptations)

Pamiętaj jednak, że pomimo tego, że taki deser jest zdrowszy, nie oznacza, że odchudza! W tym przysmaku wciąż jest dużo kalorii, ale nie będziesz cierpieć z powodu wahań nastroju i niekontrolowanego apetytu, czyli objawów, które często pojawiają się, gdy nadużywamy zwykłego cukru.  

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.