Balkon na lato 2018
Fot. materiały prasowe
WNĘTRZA

Jak odmienić balkon? Latem może zastąpić… salon!

Oto kilka pomysłów, dzięki którym Twój balkon stanie się miejscem relaksu!

Redakcja VIVA! 18 czerwca 2018 14:30
Balkon na lato 2018
Fot. materiały prasowe

Balkon to idealne miejsce do spędzenia czasu podczas ciepłych i słonecznych dni. Dla mieszkańców bloków jest on czasami jedyną przestrzenią, do której mogą uciec po długim i ciężkim dniu pracy. Niezależnie, czy balkon jest duży czy mały można zaaranżować go tak, aby spełniał wszystkie potrzeby domowników, był funkcjonalny, wygodny i estetyczny. Wystarczą odpowiednie meble, dodatki i schowki, a balkon stanie się salonem na letnie dni i miejscem, w którym możemy spotkać się z przyjaciółmi, odpocząć, a zarazem przechowywać potrzebne rzeczy. We współpracy ze specjalistami z marek Curver i Keter przygotowaliśmy kilka pomysłów na urządzenie balkonu.

Jak wybrać meble na balkon?

Chcesz wyróżnić swój balkon elegancką stylistyką i unikalnym wzornictwem? Pomyśl o meblach imitujących naturalny splot rattanowy. Na dużym balkonie sprawdzi się duża wygodna sofa.

Balkon 2018
Fot. materiały prasowe

Nowoczesny balkon to idealne miejsce na śniadania w porannym słońcu lub rozmowy do białego rana. Na mniejszej przestrzeni sprawdzi się minimalistyczny zestaw mebli w modnym ciemno szarym kolorze. Połączenie kamienia na ścinanie i wykonanej ze szkła balustrady optycznie powiększa i uspokaja przestrzeń. Dodanie dywanika na podłodze ociepli przestrzeń.

Balkon 2018
Fot. materiały prasowe

Klasyczne połączenie roślin, ciemnej podłogi i mebli w kolorze pastelowym sprawdzi się na każdym balkonie czy tarasie. Eleganckie i wygodne pufy dodadzą szyku każdej przestrzeni, a wyprofilowane siedzisko zagwarantuje najwyższy komfort użytkowania.

Balkon 2018
Fot. materiały prasowe

Duży nasłoneczniony balkon może stać się letnim salonem i idealnym miejscem do zabawy z dzieckiem. Urozmaicenia i życia takiej przestrzeni dodadzą rośliny w donicach o podłużnych i okrągłych formach.. Wyższe drzewka ukoją cieniem przed największymi upałami. W takiej aranżacji balkonu świetnie sprawdzi się duży okrągły stolik, który dodatkowo posiada schowek na zabawki dziecka.

Więcej inspiracji na stronie www.curver.pl i www.keter.pl

Balkon 2018
Fot. materiały prasowe

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…