Balkon na lato 2018
Fot. materiały prasowe
WNĘTRZA

Jak odmienić balkon? Latem może zastąpić… salon!

Oto kilka pomysłów, dzięki którym Twój balkon stanie się miejscem relaksu!

Redakcja VIVA! 18 czerwca 2018 14:30
Balkon na lato 2018
Fot. materiały prasowe

Balkon to idealne miejsce do spędzenia czasu podczas ciepłych i słonecznych dni. Dla mieszkańców bloków jest on czasami jedyną przestrzenią, do której mogą uciec po długim i ciężkim dniu pracy. Niezależnie, czy balkon jest duży czy mały można zaaranżować go tak, aby spełniał wszystkie potrzeby domowników, był funkcjonalny, wygodny i estetyczny. Wystarczą odpowiednie meble, dodatki i schowki, a balkon stanie się salonem na letnie dni i miejscem, w którym możemy spotkać się z przyjaciółmi, odpocząć, a zarazem przechowywać potrzebne rzeczy. We współpracy ze specjalistami z marek Curver i Keter przygotowaliśmy kilka pomysłów na urządzenie balkonu.

Jak wybrać meble na balkon?

Chcesz wyróżnić swój balkon elegancką stylistyką i unikalnym wzornictwem? Pomyśl o meblach imitujących naturalny splot rattanowy. Na dużym balkonie sprawdzi się duża wygodna sofa.

Balkon 2018
Fot. materiały prasowe

Nowoczesny balkon to idealne miejsce na śniadania w porannym słońcu lub rozmowy do białego rana. Na mniejszej przestrzeni sprawdzi się minimalistyczny zestaw mebli w modnym ciemno szarym kolorze. Połączenie kamienia na ścinanie i wykonanej ze szkła balustrady optycznie powiększa i uspokaja przestrzeń. Dodanie dywanika na podłodze ociepli przestrzeń.

Balkon 2018
Fot. materiały prasowe

Klasyczne połączenie roślin, ciemnej podłogi i mebli w kolorze pastelowym sprawdzi się na każdym balkonie czy tarasie. Eleganckie i wygodne pufy dodadzą szyku każdej przestrzeni, a wyprofilowane siedzisko zagwarantuje najwyższy komfort użytkowania.

Balkon 2018
Fot. materiały prasowe

Duży nasłoneczniony balkon może stać się letnim salonem i idealnym miejscem do zabawy z dzieckiem. Urozmaicenia i życia takiej przestrzeni dodadzą rośliny w donicach o podłużnych i okrągłych formach.. Wyższe drzewka ukoją cieniem przed największymi upałami. W takiej aranżacji balkonu świetnie sprawdzi się duży okrągły stolik, który dodatkowo posiada schowek na zabawki dziecka.

Więcej inspiracji na stronie www.curver.pl i www.keter.pl

Balkon 2018
Fot. materiały prasowe

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.