kawa z grzybow
Fot. STOCK ADOBE
KUCHNIA

Uwielbisz kawę? A co powiesz na jej odmianę z… grzybów?!

Podobno jest lepsza od klasycznej kawy

Gabriela Łaskowska 13 sierpnia 2018 12:33
kawa z grzybow
Fot. STOCK ADOBE

Kawa towarzyszy większości nam każdego poranka. To od niej zaczynamy dzień, jej smak i zapach doskonale nas pobudzają i nastrajają do działania. Co jednak powiecie na kawę inną niż wszystkie, które znacie? Mianowicie... kawę z grzybów?

Jak smakuje i jak działa kawa z grzybów?

Może brzmieć nieco niesmacznie, ale nie zrażajcie się od razu. Ci, co ją próbowali, zgodnie twierdzą, że smakuje ona bardzo łagodnie, trochę jak połączenie kawy z herbatą. Napój nie jest robiony wyłącznie z grzybów. Są one zmieszane z ziarnami klasycznej kawy. Dodatkowo, użyte grzyby nie są tymi grzybami, które kojarzymy z naszych polskich lasów. Jest to ich lecznicza odmiana.

Jak nietrudno się więc domyślić, ta nietypowa odmiana kawy charakteryzuje się właściwościami leczniczymi. Zdaniem naukowców może mieć właściwości antynowotworowe oraz działać bardziej przeciwstarzeniowo niż zielona herbata! Grzyby lecznicze wpływają też pozytywnie na organizm przy otyłości i cukrzycy.

Biorąc pod uwagę smak, „grzybówka” różni się nieco od klasycznej kawy. Kwestia ustalenia czy jest to smak lepszy czy gorszy, to już sprawa indywidualna. Pewne jest natomiast to, że jej właściwości są dużo korzystniejsze dla naszego organizmu, w porównaniu z kawą klasyczną. Może więc warto zaryzykować i zacząć swój jutrzejszy dzień dla odmiany od „grzybówki”?

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?