Planujesz zimowe ferie? To idealne miejsce na relaks

Redakcja VIVY! 14 stycznia 2019 16:32

Usytuowany na terenie Bukowiny Tatrzańskiej Resort BUKOVINA to nowoczesny kompleks wielu atrakcji, możliwości i udogodnień turystycznych. W otoczeniu Tatrzańskiego Parku Narodowego i Tatr oferuje swoim gościom bogaty wachlarz usług: Termy BUKOVINA – jeden z najnowocześniejszych kompleksów basenów termalnych w Europie, wyjątkowy Hotel BUKOVINA – przyjazny rodzinom z dziećmi, Hotel HARNAŚ – legendę lat siedemdziesiątych w nowoczesnej odsłonie oraz miejsce relaksu i odnowy, czyli Wellness BUKOVINA. Oferta Resortu BUKOVINA została dostosowana do potrzeb duszy i ciała, pozwala odnaleźć własną naturę, zapewnia spokój i wyciszenie oraz różnorodność atrakcji na jednym terenie.

Geneza powstania Resortu BUKOVINA

Resort BUKOVINA powstał z inicjatywy Bukowiańskiego Towarzystwa Geotermalnego Sp. z o. o. Spółkę założono w 2001 roku dzięki oddolnej inicjatywie mieszkańców Bukowiny Tatrzańskiej, którzy postanowili wykorzystać miejscowe zasoby wód termalnych w celu rozwoju lokalnej przedsiębiorczości i wzmocnienia ruchu turystycznego w regionie Podhala. Historia Resortu BUKOVINA związana jest z otworem wiertniczym powstałym w latach 1990 – 1991 we wschodniej części niecki podhalańskiej. Otwór ma 3780 metrów głębokości i usytuowany jest na zboczu Wysokiego Wierchu, w odległości około 6 km od brzegu Tatr. To z jego wnętrz pochodzi woda termalna, z której od 2008 roku korzystają turyści w Termach BUKOVINA. Bukowiańskie Termy szybko stały się centrum relaksu i rozrywki dla całej rodziny, a także ważnym ośrodkiem uzdrowiskowym i rehabilitacyjnym. Od grudnia 2008 roku Termy BUKOVINA odwiedziło kilkaset tysięcy osób, co świadczy o właściwym rozpoznaniu potrzeb rynkowych oraz spełnieniu wymagań i oczekiwań gości. Integralną częścią Term BUKOVINA jest ekskluzywny Hotel BUKOVINA, który otwarto dla gości w grudniu 2010 roku, wraz z wysokiej klasy centrum odnowy Wellness BUKOVINA. W 2016 roku do szerokiej oferty Resortu BUKOVINA dołączył luksusowy Hotel HARNAŚ.

TERMY BUKOVINA

Termy BUKOVINA to jeden z najnowocześniejszych kompleksów basenów termalnych w Europie zapewniający udaną zabawę i relaks w jednym. 20 basenów zewnętrznych i wewnętrznych wypełnia optymalnie zmineralizowana woda termalna o temperaturze 30-38°C i właściwościach leczniczo – rehabilitacyjnych. Na aktywnych czekają baseny pływackie, a na poszukujących odpoczynku baseny z hydromasażami. Termy BUKOVINA oferują zjeżdżalnie, 12 różnorodnych saun oraz pełną atrakcji strefę dla dzieci i młodzieży. Kąpiele w wodzie termalnej to doskonały sposób na obniżenie stresu, poprawę samopoczucia, wzmocnienie układu odpornościowego. Woda bogata m.in. w magnez, sól i potas reguluje pracę układu hormonalnego, stabilizuje tętno i dobroczynnie działa na układ mięśniowo- kostny. Termy BUKOVINA to centrum całorocznej rekreacji i relaksu.

HOTEL BUKOVINA

Integralną część Term BUKOVINA stanowi wyjątkowy Hotel BUKOVINA — obiekt łączący świat góralskich wartości z nowoczesnymi rozwiązaniami, m.in. system ogrzewania hotelu wykorzystuje ciepło wód termalnych. Otoczony Tatrzańskim Parkiem Narodowym stanowi doskonałe miejsce wypadowe do pieszych wycieczek, biegania, jazdy na rowerze czy nordic walkingu.

W Hotelu na gości czekają dwie restauracje opierające swoje menu na lokalnych, naturalnych produktach: Morskie Oko i regionalny Zbójecki Łygotnik. Atrakcyjną strefę rozrywki Hotelu BUKOVINA stanowi Bear Bar, z kręglami, bilardem, dyskoteką oraz Jazz Barem. Dopełnieniem bogatej oferty Hotelu jest 16 gabinetów Spa, salony: kosmetyczny i fryzjerski, a także rozbudowane

zaplecze sportowe z profesjonalnym zespołem trenerów personalnych, salą cardio i siłownią. Hotel BUKOVINA to miejsce poznania własnej natury.

WELLNESS // SPA

Wellness BUKOVINA mieszczące się w Hotelu BUKOVINA łączy lecznicze właściwości wód termalnych z odpowiednio dobranymi zabiegami na twarz i ciało. Najwyższej jakości kosmetyki towarzyszą relaksacyjnym lub leczniczym masażom i pielęgnacyjnym rytuałom. Wellness BUKOVINA to 16 gabinetów zabiegowych, basen, salon fryzjerski oraz sala fitness. Z dala od codzienności i pośpiechu zespół świetnie wyszkolonych kosmetologów i terapeutów zapewnia zabiegi SPA i fizjoterapię na światowym poziomie. Wellness BUKOVINA to strefa komfortu i wyciszenia.

HOTEL HARNAŚ

Hotel HARNAŚ to modernistyczny obiekt z nowoczesnym wnętrzem. Kieruje ofertę do osób 15+ ceniących spokój i wysmakowany design. Ten legendarny obiekt z lat 1970 odrestaurowano w roku 2016. Goście Hotelu HARNAŚ mogą podziwiać monumentalną panoramę Tatr, która rozpościera się z okien każdego z 73 pokoi oraz hotelowej restauracji. Niepowtarzalny klimat hotelowych wnętrz podkreślają oryginalne grafiki z okresu 1965-89, autorstwa zagranicznych artystów. Oparta na regionalnych produktach kuchnia Restauracji WIDOK, a także wyselekcjonowane trunki dostępne w Lobby Barze stanowią dopełnienie luksusowego pobytu w tym niezwykłym hotelu. Hotel HARNAŚ to miejsce sprzyjające wypoczynkowi i twórczej pracy.

Misja Resortu BUKOVINA

Misją Resortu BUKOVINA jest zachowanie unikatowości Podhala, promocja kultury i tradycji regionu oraz aktywnego, zdrowego stylu życia. Resort realizuje te cele patronując wydarzeniom kulturalnym oraz sportowym o regionalnym, jak również ogólnopolskim zasięgu.

Zdrowie i Sport

Położenie Resortu BUKOVINA w bezpośrednim sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego sprzyja spacerom, również nordic walking, bieganiu, trekkingowi, krajoznawczym wędrówkom, a także ćwiczeniom na łonie natury. W Hotelu BUKOVINA na aktywnych czeka wyszkolona kadra trenerów personalnych, którzy pomogą stworzyć indywidualny plan treningowy oraz zaplanować odpowiednią dietę każdemu, kto chciałby wzmocnić swoją kondycję. Naturalna kuchnia Resortu BUKOVINA wykorzystująca produkty od lokalnych dostawców, wzmacnia zdrowe nawyki żywieniowe. Resort BUKOVINA od wielu lat współuczestniczy w największych imprezach sportowych w Polsce. To właśnie w Bukowinie Tatrzańskiej przebiegają jedne z najbardziej wymagających tras kolarskich zmagań Tour de Pologne, z kultowym podjazdem pod Ścianę BUKOVINA na czele. Resort BUKOVINA od lat współorganizuje wyścigi kolarskie Tour de Pologne oraz Tour de Pologne Amatorów, które sponsoruje od 2010 roku. W 2016 roku Resort BUKOVINA patronował pierwszemu w historii Polski Tour de Pologne Women. Sponsoruje również maratony rowerowe MTB, warto jednak podkreślić, że każdy, również mniej zaawansowany rowerzysta, znajdzie tutaj trasy rowerowe adekwatne do swoich umiejętności. Od 2013 roku Resort BUKOVINA jest sponsorem tytularnym organizowanego od 10 lat w Tatrach BUKOVINA Polo Snow Masters, prestiżowego turnieju gry w polo na śniegu. Do promocji zdrowego trybu życia bukowiański kompleks wykorzystuje także miejscowe zasoby wód termalnych. Po podjęciu sportowych wyzwań pobyt w Termach BUKOVINA pozwala zregenerować siły, odnaleźć harmonię i równowagę poprzez relaksujące kąpiele w wodzie pełnej, służących zdrowiu, minerałów.

Tradycja i Kultura

Resort BUKOVINA jest współorganizatorem największych lokalnych imprez kulturalnych. Od lat patronuje Sabałowym Bajaniom, ogólnopolskiemu festiwalowi folkloru polskiego. Sabałowe Bajania to konkurs gawędziarzy, instrumentalistów i śpiewaków będący symbolem bukowiańskiej kultury. Resort sponsoruje również Góralski Karnawał, czyli ogólnopolski przegląd grup kolędniczych. Ponadto od 2014 roku współorganizuje koncert kolęd w Bukowinie Tatrzańskiej, w którym biorą udział znane osobowości polskiej sceny muzycznej. Wydarzenie transmitowane przez TVP zawiera najpiękniejsze polskie kolędy w góralskich aranżacjach. Ponadto Resort BUKOVINA od lat wspiera krakowskie imprezy kulturalne i sportowe organizowane przez KBF i ZiS w Krakowie.  

1/4
bukovina
Copyright @MATERIAŁY PRASOWE
1/4

Oferta Resortu BUKOVINA została dostosowana do potrzeb duszy i ciała, pozwala odnaleźć własną naturę, zapewnia spokój i wyciszenie oraz różnorodność atrakcji na jednym terenie.

2/4
bukovina
Copyright @MATERIAŁY PRASOWE
2/4

Termy BUKOVINA to jeden z najnowocześniejszych kompleksów basenów termalnych w Europie zapewniający udaną zabawę i relaks w jednym.

3/4
bukovina
Copyright @MATERIAŁY PRASOWE
3/4

Wellness BUKOVINA mieszczące się w Hotelu BUKOVINA łączy lecznicze właściwości wód termalnych z odpowiednio dobranymi zabiegami na twarz i ciało.

4/4
bukovina
Copyright @MATERIAŁY PRASOWE
4/4

Z dala od codzienności i pośpiechu zespół świetnie wyszkolonych kosmetologów i terapeutów zapewnia zabiegi SPA i fizjoterapię na światowym poziomie.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.