Holandia, zmienia nazwę 2019
Fot. Adobe Stock
O tym się mówi

Czy to koniec Holandii? Rząd podjął ważną decyzję!

Dlaczego tak postanowiono?

Redakcja VIVA! 8 października 2019 10:01
Holandia, zmienia nazwę 2019
Fot. Adobe Stock

Nazwa Holandia, niebawem przejdzie do przeszłości. Rząd holenderski zadecydował, że kraj zmieni nazwę na Niderlandia. Alternatywnie będzie również stosowana nazwa Niderlandy! Decyzja wynika przede wszystkim z kwestii wizerunkowych. Holenderskie władze pomysł zmiany nazwy opracowały razem ze specjalistami od PR-u. Chcą aby ich kraj kojarzył się z tulipanami, serami, wiatrakami, a nie - jak to jest częste - z używkami i turystyką seksualną. 

Dlaczego zniknie nazwa Holandia? I kiedy to się stanie?

"Holandia" używana jest tylko w niektórych krajach, bo w oficjalnych dokumentach najczęściej pojawia się "Królestwo Niderlandów" (od oryginalnego: Koninkrijk der Nederlanden). W nazewnictwie unijnym pojawia się z kolei wersja skrócona: Niderlandy. Polska nazwa - Holandia - zalecana jest przez Komisję Standaryzacji Nazw Geograficznych i uznawana jest za potoczną. Jednak w oficjalnych stosunkach nasz kraj zobowiązał się do stosowania określenia "Królestwo Niderlandów". Debiut nazwy ma nastąpić w maju 2020 r. podczas konkursu Eurowizji, który odbędzie się w Rotterdamie. 
Amsterdam, Holandia
Fot. Adobe Stock

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!