Holandia, zmienia nazwę 2019
Fot. Adobe Stock
O tym się mówi

Czy to koniec Holandii? Rząd podjął ważną decyzję!

Dlaczego tak postanowiono?

Redakcja VIVA! 8 października 2019 10:01
Holandia, zmienia nazwę 2019
Fot. Adobe Stock

Nazwa Holandia, niebawem przejdzie do przeszłości. Rząd holenderski zadecydował, że kraj zmieni nazwę na Niderlandia. Alternatywnie będzie również stosowana nazwa Niderlandy! Decyzja wynika przede wszystkim z kwestii wizerunkowych. Holenderskie władze pomysł zmiany nazwy opracowały razem ze specjalistami od PR-u. Chcą aby ich kraj kojarzył się z tulipanami, serami, wiatrakami, a nie - jak to jest częste - z używkami i turystyką seksualną. 

Dlaczego zniknie nazwa Holandia? I kiedy to się stanie?

"Holandia" używana jest tylko w niektórych krajach, bo w oficjalnych dokumentach najczęściej pojawia się "Królestwo Niderlandów" (od oryginalnego: Koninkrijk der Nederlanden). W nazewnictwie unijnym pojawia się z kolei wersja skrócona: Niderlandy. Polska nazwa - Holandia - zalecana jest przez Komisję Standaryzacji Nazw Geograficznych i uznawana jest za potoczną. Jednak w oficjalnych stosunkach nasz kraj zobowiązał się do stosowania określenia "Królestwo Niderlandów". Debiut nazwy ma nastąpić w maju 2020 r. podczas konkursu Eurowizji, który odbędzie się w Rotterdamie. 
Amsterdam, Holandia
Fot. Adobe Stock

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…