House of Gucci co wiadomo o filmie Lady Gaga jako Patrizia Reggiani i Adam Driver jako Maurizio Gucci na planie
Fot. East News
o tym się mówi

Historia fortuny i morderstwa… Co wiemy o filmie House of Gucci z Lady Gagą? 

W obrazie Ridley'a Scotta wystąpią też Adam Driver i Al Pacino…

Barbara Łubko 11 marca 2021 18:30
House of Gucci co wiadomo o filmie Lady Gaga jako Patrizia Reggiani i Adam Driver jako Maurizio Gucci na planie
Fot. East News

Film „House of Gucci” to nowa megaprodukcja reżysera Ridleya Scotta. W obrazie główne role grają Lady Gaga i Adam Driver. „House of Gucci” opowiada historię głośnego morderstwa Maurizio Gucciego. Lady Gaga, piosenkarka i laureatka nagród Grammy, BAFTA, Złotego Globu i Oscara odtwarza rolę Patrizii Reggiani, a Adam Driver wciela się w Maurizio Gucciego, wnuka założyciela legendarnego domu mody Gucci. Patrizia zleciła zabójstwo męża, a w więzieniu spędziła 17 lat! Film zapewne stanie się kinowym hitem, a już teraz możemy się przyjrzeć zdjęciom z planu. Jedno z nich na swoim profilu na Instagramie opublikowała sama Lady Gaga! 

Film o rodzinie Gucci: „House of Gucci” - tajemnicze morderstwo w cieniu wielkiej fortuny 

Dramat w reżyserii Ridleya Scotta oparty jest na prawdziwej historii Patrizii Reggiani i Maurizio Gucciego, spadkobiercy luksusowego domu mody o tej samej nazwie. Para pobrała się w 1973 roku i miała dwoje dzieci, Allegrę i Alessandrę. W czasie ich małżeństwa Reggiani zasłynęła z zamiłowania do luksusu. Maurizio podobno lekkomyślnie podchodził do swojej fortuny i wydawania pieniędzy. W końcu sprzedał swoje udziały w Gucci firmie z Bahrajnu o nazwie Investcorp.

Wolałabym płakać w Rolls-Royce'ie niż być szczęśliwa na rowerze", podobno powiedziała kiedyś Reggiani.

W 1985 roku Gucci złożył pozew o rozwód z Reggiani, co doprowadziło do burzliwej separacji, rozwód ostatecznie został sfinalizowany w 1991 roku. Kilka lat później, 27 marca 1995 roku 46-letni spadkobierca został zastrzelony przez płatnego zabójcę przed swoim biurem w Mediolanie. Później okazało się, że to Reggiani zleciła zabójstwo. W 1997 roku została aresztowana, a włoska prasa nazwała ją „Czarną Wdową”. Proces był medialnym spektaklem pełnym szokujących zwrotów akcji. Podczas postępowania okazało się między innymi, że Patrizia zapłaciła za zabójstwo byłego męża 365 000 dolarów. W 1998 roku Reggiani została skazana na 29 lat więzienia. Na wolność wyszła jednak w 2014 roku.  Na pytanie reportera, dlaczego wynajęła płatnego zabójcę, by zabił Maurizio Gucciego, a nie sama go nie zastrzeliła, odpowiedziała: 


Mój wzrok nie jest zbyt dobry. Nie chciałam spudłować.

House of Gucci co wiadomo o filmie Maurizio Gucci
Fot. Getty Images

House of Gucci co wiadomo o filmie Patrizia Reggiani
Fot. Forum

House of Gucci - co wiadomo o filmie z Lady Gagą? 

Podobno Ridley Scott już od ponad dekady starał się o realizację „House of Gucci”. W pewnym momencie pojawiły się nawet plotki, że to Angelina Jolie i Leonardo DiCaprio wystąpią w filmie. Później krążyły informacje, że to Penelope Cruz ma wcielić się w rolę Reggiani. Projekt, oparty na scenariuszu Roberto Bentivegna, ostatecznie znabrał nowy kształt w 2019 roku, a Driver i Gaga zostali obsadzeni w głównych rolach. Obsada została uzupełniona w 2020 roku o kolejne gwiazdy. Na ekranie pojawią się Al Pacino, Jeremy Irons i Jared Leto. 

Jak wygląda praca na planie? Oczywiście zdjęcia realizowane są w reżimie sanitarnym. Nas zachwycają kostiumy, które doskonale oddają ducha epoki. Trzeba przyznać, że Lady Gaga została perfekcyjnie ucharakteryzowana na Patrizię Reggiani! 

House of Gucci co wiadomo o filmie Lady Gaga jako Patrizia Reggiani
Fot. Getty Images

House of Gucci co wiadomo o filmie Lady Gaga jako Patrizia Reggiani sceny do filmu
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.