VIVA! VIDEO

Fotografia kulinarna, czyli jedzenie w najpiękniejszej postaci!

Dzięki naszym wskazówkom będziesz jej mistrzynią!

Artykuł sponsorowany 20 lutego 2020 10:22

Zainteresowanie kuchnią oraz fotografia kulinarna przeżywa swój renesans. Jeśli i ty marzysz o tym, aby zachwycać swoich obserwatorów smakowitymi ujęciami, weź sobie do serca nasze rady. Oto szybki kurs fotografii uzupełniony wyjątkowymi zdjęciami, które będą dla ciebie świetną inspiracją!

Baw się ustawieniami aparatu!

Po pierwsze, jeśli chcesz osiągnąć najlepsze rezultaty, nie korzystaj z podstawowych ustawień aparatu w twoim smartfonie. Stwarza to pewne ograniczenia, a przecież zależy ci na tym, aby jak najwierniej odwzorować rzeczywistość. Pobaw się fotografią - eksperymentuj i nie przejmuj się nieudanymi kadrami. Korzystaj z zooma, podkręcaj kolory albo sięgnij po sprzęt, który podpowie ci, jak zrobić zdjęcie.

Huawei
Fot. ECS

Nowy Huawei P smart Pro to prawdziwe wsparcie dla początkujących influencerów.

To wszystko za sprawą aparatu, który opiera się na trzech obiektywach: głównym o rozdzielczości 48 Mpx, ultraszerokokątnym z matrycą 8 Mpx oraz obiektywie przeznaczonym do głębi ostrości o rozdzielczości 2 Mpx. Aparat główny wspierany jest przez sztuczną inteligencję. To umożliwia m.in. stabilizację obrazu w trybie nocnym, co bezpośrednio wpływa na wysoką jakość zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych (a takie panują w wielu lokalach). Co więcej, smartfon rozpoznaje fotografowany obiekt i sam wybiera najlepsze ustawienia, a dzięki wydajnej baterii działa dłużej niż inne urządzenia tego typu.

Z nim wizyta w ulubionej restauracji będzie prawdziwą przyjemnością!

HDR, czyli hiperdobre zdjęcie bez wysiłku

W fotografii kulinarnej świetnie sprawdzi się parametr, który pozwala pokazać na zdjęciu najdrobniejsze elementy. HDR, czyli High Dynamic Range podkręca światło i zwiększa kontrast, dzięki czemu widać każdy szczegół. Robiąc zdjęcie w skali makro, koniecznie zdecyduj się, który element ma dominować - ten na pierwszym planie, czy ten w tle. Dzięki skupieniu się na jednym uzyskasz wspaniałą ostrość, a tym samym genialne zdjęcie.

Huawei
Fot. ECS
Nasza rada: Twoje zdjęcie zrobi furorę jeśli fotografowane danie będzie prezentowało się naturalnie. Okruszki obok świeżej drożdżówki i niesymetrycznie polukrowane pączki wyglądają naprawdę supersmakowicie!

Efekt bokeh receptą na świetne ujęcia

Nieostre, miękkie tło za fotografowanym obiektem, zwane efektem bokeh, to ogromny atrybut profesjonalnie wykonanego zdjęcia. Dzięki niemu detal wydaje się bardziej wyraźny i silnej przyciąga nasz wzrok. Rozmycie tła jest także świetnym sposobem na wyeliminowanie z kadru elementów sceny, które uważamy za niepożądane. 

Chwal się najlepszymi zdjęciami w social mediach!

Dokonuj selekcji zdjęć i pokazuj światu najlepsze ujęcia. Fotografowanie wymaga cierpliwości, często zanim znajdziesz idealne ujęcie, musisz zrobić ich całą serię. Te fotografie, które uważasz za najbardziej udane umieszczaj w mediach społecznościowych i dziel się z innymi swoją pasją. Uwierz w siebie, a być może przemienisz ją w sposób na życie!

Więcej trików w naszym wideo!

Materiał powstał z udziałem marki Huawei.

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.