Warszawa podczas kwarantanny 2020, koronawirus
Fot. pixabay
O tym się mówi

Powstał niezwykły film prezentujący puste ulice Warszawy podczas kwarantanny!

Aż trudno w to uwierzyć!

Agata Zych 16 marca 2020 12:31
Warszawa podczas kwarantanny 2020, koronawirus
Fot. pixabay

Kilka tygodni temu pokazaliśmy Wam krótkometrażowy film opustoszałego miasta Wuhan, podczas kwarantanny. Film zrobił ogromne wrażenie na użytkownikach całego świata. Kto mógłby pomyśleć, że powstanie bardzo podobny obraz o Warszawie.. Z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa rząd wprowadził w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. Władze apelują o pozostanie w domach, a w sieci furorę robi akcja #zostajewdomu. Na YouTube pojawiło się nagranie z drona opustoszałej Warszawy. Damian Popławski, autor kanału, zatytułował film - City of silence. Wykonane w niedzielę o 9 rano wideo pokazuje opustoszałe miasto. To miasto, to nasza Warszawa..

Czy rzeczywiście Warszawa jest taka pusta w ciągu dnia?

Oglądając film należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Przede wszystkim film był kręcony dronem w sobotę o 9 rano. W weekend rano, ulice Warszawy zazwyczaj są puste, tym bardziej że autor pokazuje głównie jej biznesową część. Oczywiście na ulicach jest o wiele mniej samochodów i ludzi, ale nie wygląda to aż tak dramatycznie. Już kilka godzin później, ten film wyglądałby zupełnie inaczej. Ludzie spacerują, ograniczają jedynie kontakty z innymi, trzymają bezpieczny dystans i są ostrożni. Warto obejrzeć ten film, ale nie brać go aż tak dosłownie. Pamiętajmy, że nadal nie mamy zakazu opuszczania domów i wszystko jest kwestią naszego rozsądku i ostrożności. Pod względem estetycznym, film jest bardzo ciekawy, pokazuje również trend na tego rodzaju obrazy, który obecnie jest bardzo popularny na YouTube. Dbajmy o siebie!

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.