Warszawa podczas kwarantanny 2020, koronawirus
Fot. pixabay
O tym się mówi

Powstał niezwykły film prezentujący puste ulice Warszawy podczas kwarantanny!

Aż trudno w to uwierzyć!

Agata Zych 16 marca 2020 12:31
Warszawa podczas kwarantanny 2020, koronawirus
Fot. pixabay

Kilka tygodni temu pokazaliśmy Wam krótkometrażowy film opustoszałego miasta Wuhan, podczas kwarantanny. Film zrobił ogromne wrażenie na użytkownikach całego świata. Kto mógłby pomyśleć, że powstanie bardzo podobny obraz o Warszawie.. Z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa rząd wprowadził w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. Władze apelują o pozostanie w domach, a w sieci furorę robi akcja #zostajewdomu. Na YouTube pojawiło się nagranie z drona opustoszałej Warszawy. Damian Popławski, autor kanału, zatytułował film - City of silence. Wykonane w niedzielę o 9 rano wideo pokazuje opustoszałe miasto. To miasto, to nasza Warszawa..

Czy rzeczywiście Warszawa jest taka pusta w ciągu dnia?

Oglądając film należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Przede wszystkim film był kręcony dronem w sobotę o 9 rano. W weekend rano, ulice Warszawy zazwyczaj są puste, tym bardziej że autor pokazuje głównie jej biznesową część. Oczywiście na ulicach jest o wiele mniej samochodów i ludzi, ale nie wygląda to aż tak dramatycznie. Już kilka godzin później, ten film wyglądałby zupełnie inaczej. Ludzie spacerują, ograniczają jedynie kontakty z innymi, trzymają bezpieczny dystans i są ostrożni. Warto obejrzeć ten film, ale nie brać go aż tak dosłownie. Pamiętajmy, że nadal nie mamy zakazu opuszczania domów i wszystko jest kwestią naszego rozsądku i ostrożności. Pod względem estetycznym, film jest bardzo ciekawy, pokazuje również trend na tego rodzaju obrazy, który obecnie jest bardzo popularny na YouTube. Dbajmy o siebie!

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Pandemia nie zmieniła mojego życia, to ja sama je zmieniłam…”, mówi AGNIESZKA MACIĄG. Kraśko, Olejnik, Rodowicz, Rusinek, Szczygieł, Wojciechowska… o emocjach i rodzinnych relacjach w izolacji domowej. JACEK SANTORSKI radzi, jak nie zwariować w czasie pandemii. Zmierzch zachodniej cywilizacji? Beata Pawlikowska w egzystencjalnych rozważaniach w dobie koronawirusa.