Dieta i detoks sokowy
Fot. Adobe Stock
DIETA

Jeszcze nie jest za późno… Zafunduj sobie detoks!

Oto 3 pomysły na dietę, która oczyści organizm

Aleksandra Tylińska 3 marca 2018 15:00
Dieta i detoks sokowy
Fot. Adobe Stock

Ty też próbujesz zadbać o linię na ostatnią chwilę, żeby zdążyć przed sezonem bikini? Stosując różne diety, często zapominamy o tym, co jest ważne w zdrowym odchudzaniu, a mianowicie o detoksie.

Detoks stał się modnym słowem, często używanym przez gwiazdy, które polecają coraz to nowe diety, mające przywrócić naszemu organizmowi równowagę. I tak na portalach społecznościowych gwiazd można zobaczyć zdjęcia z sokami czy pudełkami przygotowanymi przez firmy cateringowe. Gwiazdy, aby uzyskać jak najlepszy efekt detoksu, obok diety stosują również kremy oraz zabiegi oczyszczające skórę z toksyn.

Detoks organizmu jest podstawą dobrego i zdrowego wyglądu

Zalet detoksu jest naprawdę wiele: odkwaszenie organizmu i oczyszczenie z toksyn, odmłodzenie komórek ciała, wzmocnienie organizmu, poprawa samopoczucia czy lepsza odporność to tylko niektóre z nich.

Nie ważne czy zdecydujesz się na jedno, dwu czy wielodniową dietę detoksykującą, jedno jest pewne: odpowiedni detoks organizmu jest podstawą dobrego i zdrowego wyglądu.

Dieta sokowa

Jest oparta na świeżo wyciskanych sokach, które zastępują normalne posiłki. Jeden sok równa się jednemu spożywanemu posiłkowi. Co ciekawe, kaloryczność jest podobna, przykładowo dzienna porcja, składająca się z pięciu soków to około 1500 kalorii. Największym plusem takiej diety jest szybka przyswajalność przez organizm (już nawet w 15 minut!) oraz zmiana nawyków żywieniowych. Dieta sokowa jest idealnym zastrzykiem witaminowym szczególnie zimą, kiedy brak nam świeżych owoców i warzyw. Chcecie spróbować sokowego detoksu a nie wiecie jak się do tego zabrać? Możliwości jest wiele. Pomysłów z przepisami jest dużo, wystarczy tylko wyciskarka (najzdrowsze są soki wyciskane tzw. metodą cold pressed) oraz owoce i warzywa. Jeśli natomiast cenicie sobie ponad wszystko czas, polecamy skorzystać z usług firm, które przygotują dla was takie soki i dostarczą jest wprost pod wasze drzwi.

Detoksykująca dieta post dr Dąbrowskiej

To dieta polecana przez gwiazdy - m.in. Sonię Bohosiewicz. Jest to odchudzanie dwuetapowe, pierwszy etap polega na detoksie - usunięciu toksyn z organizmu, natomiast drugi etap przywraca równowagę w organizmie. Post Dąbrowskiej opiera się na tzw. głodówce owocowo-warzywnej, która poprawia trawienie wewnętrzne i ułatwia organizmowi pozbycie się toksyn. Jeśli więc brakuje wam czasu na gotowanie i układanie jadłospisu, warto skorzystać z dobranej i gotowej diety detoksykującej post dr Dąbrowskiej.

Aloesowy detoks

Dość nietypową oraz jedną z najmniej wymagających diet jest detoks aloesowy, który polega na piciu codziennie ok. 50 ml rozcieńczonego z wodą soku aloesowego. Aloes ma wiele cennych właściwości m.in. uwalnia toksyny z organizmu oraz wspomaga pracę wątroby. Co więcej, zawiera aminokwasy wspomagające regenerację tkanek. Przy zachowaniu odpowiedniej, zbilansowanej diety, detoks aloesowy może zdziałać cuda.

Jedną z popularnych diet sokowych, które możesz zamówić jest ta od Natura Cold Press

Dieta i detoks sokowy
Fot. Natura Cold Press

Dieta i detoks sokowy
Fot. Adobe Stock

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.