Pałac Kultury i Nauki w Warszawie
Fot. Adobe Stock
O tym się mówi!

Europejskie miasta przyszłości! Wśród nich Warszawa!

Gdzie żyje się najlepiej?

Aleksandra Frankowska 20 lutego 2021 16:27
Pałac Kultury i Nauki w Warszawie
Fot. Adobe Stock

Czy istnieją konkretne punkty, jakie powinno spełnić miasto, aby można było uznać je za dobre miejsce do życia? Z pewnością nie, ponieważ kryteriów jest wiele. Liczne rankingi wciąż piszą o nowych propozycjach, z których trudno jest wybrać to najlepsze miasto. Jednym z najpopularniejszych rankingów jest ten corocznie przygotowywany przez serwis fDi. W tym roku na słynnej liście znalazły się aż 2 miejscowości z Polski, a wśród nich stolica.

Najlepsze miejsca do życia w Europie

Ranking European Cities and Regions of the Future 2020/21 wyłonił 25 najlepszych miast do życia. W zestawieniu znajdują się między innymi Londyn, Paryż, Dublin, Monachium oraz Amsterdam. Co ciekawe, na liście uplasowały się również dwa miasta z Polski, a jedno jest całkowitym zaskoczeniem!

Warszawa i Stryków docenione na arenie międzynarodowej

Stolica Polski uplasowała się na szóstym miejscu w rankingu. Na próżno jednak szukać dalej takich miast jak Gdańsk, Wrocław czy Poznań. Otóż ku zdziwieniu wszystkich, wyróżnione zostało niewielkie miasteczko znajdujące się pod Łodzią, o wdzięcznej nazwie Stryków. Jak to możliwe, że znalazło się ono na liście europejskich miast przyszłości?

Stryków na międzynarodowej liście miast przyszłości

Liczba mieszkańców Strykowa wynosi zaledwie 3,5 tysiąca osób. W rankingu zajęło ono 17. miejsce i wyprzedziło między innymi Kopenhagę, Sztokholm czy Barcelonę! To dopiero wyróżnienie! Z pewnością pod uwagę wzięto lokalizację – Stryków położony jest przy skrzyżowaniu autostrad A1 i A2, stąd też stanowi doskonały węzeł komunikacyjny. Sporym zainteresowaniem miasto cieszy się wśród inwestorów z branży logistycznej, spada tutaj bezrobocie i budżet gminy rośnie. Nic, tylko się cieszyć! 

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.