Pałac Kultury i Nauki w Warszawie
Fot. Adobe Stock
O tym się mówi!

Europejskie miasta przyszłości! Wśród nich Warszawa!

Gdzie żyje się najlepiej?

Aleksandra Frankowska 20 lutego 2021 16:27
Pałac Kultury i Nauki w Warszawie
Fot. Adobe Stock

Czy istnieją konkretne punkty, jakie powinno spełnić miasto, aby można było uznać je za dobre miejsce do życia? Z pewnością nie, ponieważ kryteriów jest wiele. Liczne rankingi wciąż piszą o nowych propozycjach, z których trudno jest wybrać to najlepsze miasto. Jednym z najpopularniejszych rankingów jest ten corocznie przygotowywany przez serwis fDi. W tym roku na słynnej liście znalazły się aż 2 miejscowości z Polski, a wśród nich stolica.

Najlepsze miejsca do życia w Europie

Ranking European Cities and Regions of the Future 2020/21 wyłonił 25 najlepszych miast do życia. W zestawieniu znajdują się między innymi Londyn, Paryż, Dublin, Monachium oraz Amsterdam. Co ciekawe, na liście uplasowały się również dwa miasta z Polski, a jedno jest całkowitym zaskoczeniem!

Warszawa i Stryków docenione na arenie międzynarodowej

Stolica Polski uplasowała się na szóstym miejscu w rankingu. Na próżno jednak szukać dalej takich miast jak Gdańsk, Wrocław czy Poznań. Otóż ku zdziwieniu wszystkich, wyróżnione zostało niewielkie miasteczko znajdujące się pod Łodzią, o wdzięcznej nazwie Stryków. Jak to możliwe, że znalazło się ono na liście europejskich miast przyszłości?

Stryków na międzynarodowej liście miast przyszłości

Liczba mieszkańców Strykowa wynosi zaledwie 3,5 tysiąca osób. W rankingu zajęło ono 17. miejsce i wyprzedziło między innymi Kopenhagę, Sztokholm czy Barcelonę! To dopiero wyróżnienie! Z pewnością pod uwagę wzięto lokalizację – Stryków położony jest przy skrzyżowaniu autostrad A1 i A2, stąd też stanowi doskonały węzeł komunikacyjny. Sporym zainteresowaniem miasto cieszy się wśród inwestorów z branży logistycznej, spada tutaj bezrobocie i budżet gminy rośnie. Nic, tylko się cieszyć! 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?