VIVA! VIDEO

Elegancki, wytrzymały i wielofunkcyjny. Ten zegarek to małe centrum sterowania światem

Zachwyci zarówno lubiących luksus, jak i... miłośników głębokiego nurkowania

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 30 maja 2022 13:05

Czasy, kiedy jedyną funkcją zegarka było wskazywanie godziny, już bezpowrotnie minęły. Kalendarz, obsługa powiadomień z telefonu, osobisty trener, monitoring stanu zdrowia, narzędzie do odtwarzania muzyki - to niewielki i niepozorny gadżet na nadgarstku stał się de facto naszym minikomputerem pokładowym. Jak wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc od naszych smartwatchy oczekujemy, że będą nam zastępowały - lub chociaż uzupełniały - coraz więcej urządzeń. A że kolejne nowinki coraz mniej nas dziwią, bo przecież wszystko jest "kwestią czasu", to projektowanie "mądrego" sprzętu stało się ogromnym wyzwaniem. Dołóżmy do tego panującą modę na minimalizm i prostotę, i przed branżą nowych technologii naprawdę ciężki orzech do zgryzienia.

huawei-watch-gt-3-pro
Fot. materiały prasowe
Jak połączyć tyle sprzeczności w jednym urządzeniu? Jak sprawić, aby w jak najbardziej kompaktowej, klasycznej, a jednocześnie efektownej formie pomieścić jak najwięcej zaawansowanych funkcji i udogodnień? Inżynierowie Huawei znaleźli optymalne rozwiązanie. Marka wprowadziła właśnie na rynek model Huawei Watch GT 3 Pro w dwóch wersjach – z kopertą tytanową (46 mm) oraz ceramiczną (43 mm). Łączy on w sobie mnóstwo nowinek technicznych, sportowe zacięcie, design najwyższej klasy, luksus i minimalizm. Zachwyci więc zarówno kobiety lubiące elegancką biżuterię, jak i... miłośników głębokiego nurkowania. Jak to możliwe? Już tłumaczymy.

Zacznijmy od estetyki, bo twórcy Huawei Watch GT 3 Pro naprawdę nie poszli na łatwiznę. Pod tym względem szczególnie wyróżnia się wersja z ceramiczną kopertą. Ma ona wyjątkową tarczę, na której motyw kielicha kwiatu zmienia swój kształt w zależności od pory dnia i nocy. Inspiracją dla niej były "Narodziny Wenus" Sandro Botticellego. Złoto-srebrna koperta w kształcie muszli przypomina obmywaną przez fale białą muszlę namalowaną przez włoskiego mistrza. Powierzchnia koperty zegarka tworzy efekt falowania podczas obracania się wskazówek zegarka. Huawei Watch GT 3 Pro w wersji ceramicznej ma obudowę wyróżniającą się ciepłym i wyraźnym połyskiem, która jest elegancka, a jednocześnie wytrzymała.

huawei-watch-gt-3-pro
Fot. materiały prasowe
Wersja tytanowa Huawei Watch GT 3 Pro to połączenie minimalizmu z wyszukaną formą. Linie, krawędzie i brzegi zegarka harmonijnie łączą się i przecinają, a oglądane z boku przypominają swym zróżnicowaniem szczyt górski, pełen grzbietów i uskoków. Smartwatch Huawei można dowolnie personalizować poprzez dostępne tarcze zegarka, w tym dynamiczne lub z wybranym przez siebie zdjęciem z galerii.

Smartwatche Huawei Watch GT 3 Pro imponują żywotnością baterii. Wersja tytanowa zapewnia 14-dniowy czas pracy (lub 8-dniowy w przypadku intensywnego użytkowania), a ceramiczna - 7-dniowy (lub 4-dniowy). Dodatkowo zapewniają bezprzewodowe i o 30% szybsze ładowanie w porównaniu z Watch GT 2 Pro.

huawei-watch-gt-3-pro
Fot. materiały prasowe

Huawei Watch GT 3 Pro wprowadza analizę EKG w urządzeniach Huawei, którą łatwo można uruchomić poprzez dedykowany przycisk na smartwatchu. Funkcja ta jest wyposażona w wysokiej klasy moduł czujnika EKG i umożliwia pomiar elektrokardiogramu w czasie rzeczywistym, dostarczając informacji o rytmie zatokowym, migotaniu przedsionków i wielu innych czynnościach serca. Funkcja będzie dostępna dla polskich użytkowników w najbliższych miesiącach. Natomiast zastosowana zaawansowana technologia monitorowania danych TruSeen 5.0+, pozwala na dokładny pomiar stanu zdrowia. Zapewnia więc całodzienne monitorowanie tętna, utlenienia krwi, snu, oddychania, cyklu menstruacyjnego, a także analizę poziomu stresu, pomagając użytkownikom w dbaniu o zdrowie.

Jedną z najbardziej ekscytujących nowych funkcji serii Huawei Watch GT 3 Pro jest ich wysoka wodoodporność i możliwość zanurzenia zegarka zarówno w wodzie morskiej, jak i słodkiej. Urządzenia są zgodne z normą EN 13319, która potwierdza możliwość swobodnego nurkowania aż do głębokości 30 metrów, a specjalny tryb sportowy smartwatcha na bieżąco analizuje dane podczas nurkowania.

huawei-watch-gt-3-pro
Fot. materiały prasowe
Smartwatche Huawei Watch GT 3 Pro są wyposażone w ponad 100 trybów treningowych, umożliwiających monitorowanie tak różnorodnych dyscyplin sportowych, jak bieganie, jazda na nartach lub gra w golfa. Zegarek oferuje również dostęp do inteligentnego planu treningów biegowych, który klasyfikuje biegaczy na podstawie ich sprawności. Spersonalizowane podpowiedzi opierać się będą na wskaźniku zdolności biegowych (RAI) obliczonym w oparciu o tętno i tempo, a także obciążenie treningowe. Najnowszy inteligentny zegarek Huawei posiada także dwuzakresowe, pięciosystemowe pozycjonowanie GNSS, dzięki któremu biegacze będą mogli precyzyjnie rejestrować trasy treningów.

Huawei Watch GT 3 Pro obsługuje połączenia Bluetooth, a dzięki dołączonym aplikacjom kontaktów i rejestru połączeń na zegarku można łatwo zapisywać dane kontaktowe, jak również wykonywać połączenia głosowe. Z pomocą urządzenia użytkownicy mogą wygodnie odrzucać połączenia, odpowiadać na przychodzące wiadomości oraz je wyciszać. Ponadto, najnowszy smartwatch Huawei oferuje dostęp do inteligentnego asystenta głosowego. Tym sposobem można głosowo obsługiwać funkcje smartwatcha, jak np. włączenie treningu czy ustawienie budzika.

huawei-watch-gt-3-pro
Fot. materiały prasowe
Monitoruje zdrowie, dba o kondycję, a do tego świetnie udaje elegancką biżuterię. Huawei Watch GT 3 Pro to nie jest zwykły smartwatch. To twoje prywatne centrum sterowania światem!

Materiał powstał z udziałem marki Huawei

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?