lody booza
Fot. THRILLIST.COM/Republic of Booza
KUCHNIA

Są kolorowe, pyszne i rozciągliwe... te lody to prawdziwy hit!

Czy są lepsze niż te tradycyjne?

Gabriela Łaskowska 10 września 2018 12:30
lody booza
Fot. THRILLIST.COM/Republic of Booza

Każdy na pewno lody jadł i wie jak wyglądają. Czy na pewno?

Nowojorska lodziarnia, Republic od Booza, oferuje lody zupełnie inne od tych, które znamy. To naprawdę zaskakujący widok, ponieważ mrożony deser jest… elastyczny! Swoją rozciągliwą konsystencję zawdzięcza odpowiedniej mieszance składników, w którą wlicza się specjalna guma i cukier. Taką masę trzyma się w zamrażarce, a następnie dodaje się do niej składniki smakowe.

W lodziarni dostępny jest cały wachlarz smaków. Zamówić możemy te klasyczne: waniliowe, czekoladowe, truskawkowe, ale lodziarnia lubi też eksperymenty smakowe - jakby dla kogoś sama struktura była małym szokiem. Możemy spróbować tam np. lodów o smaku solonego oreo lub sorbet z bloody mary!

Co ciekawe, mimo że jest to dla większości nowość, a w dodatku ten lodowy przysmak kojarzy nam się z Nowym Jorkiem, to tak naprawdę Booza jest rodzajem lodów arabskich i jest jedną z ich najstarszych form!

My z pewnością jesteśmy zaskoczeni. Jak to możliwe, że pierwotna wersja lodów, jest teraz praktycznie nieznana? Tym bardziej, że jest ona dużo ciekawsza wizualnie od tych tradycyjnych…  

lody booza
Fot. THRILLIST.COM/Republic of Booza

lody booza
Fot. THRILLIST.COM/Republic of Booza

lody booza
Fot. THRILLIST.COM/Republic of Booza

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Napisałam tę książkę po to, żeby oczyścić siebie dla dzieci. Żeby nie mieć już bagażu”, mówi w poruszającym wywiadzie wybitna pływaczka, OTYLIA JĘDRZEJCZAK. Były mąż Anji Rubik, SASHA KNEZEVIC, rozpoczął nowe życie – jako tata i jako… artysta. DEMI MOORE odkrywa mroczne strony swojego życia. Ile zostało z buntowniczki w MAŁGORZACIE OSTROWSKIEJ?