Bądź eko zawsze i wszędzie!

Gabriela Łaskowska 13 września 2018 08:02

Ekologia zawsze jest w modzie. Każdy z nas lubi się chwalić, że segreguje śmieci lub zajmuje się recyklingiem. Często jednak ekologia kojarzona jest z wielkimi działaniami na szeroką skalę. A przecież małe kroki również mogą dużo zmienić.

Dbanie o Ziemię nie musi być trudne. Wystarczy, że wprowadzisz w życie kilka drobnych zmian. Jak być eko zawsze i wszędzie? Zainwestuj w designerskie akcesoria wielokrotnego użytku! Powstaje coraz więcej produktów, które mają zastępować te „jednorazówki”, które po jednym użyciu wyrzucamy do kosza.

Zachęcamy, aby zamiast za każdym razem, gdy coś pijemy, sięgać po plastikową słomkę, zainwestować w taką, która służyć nam będzie latami! A ile plastikowych butelek rocznie wyrzucacie? Na pewno bardzo dużo! Na to również mamy rozwiązanie.

Istnieją akcesoria, które nie dość, że pomagają zmniejszyć ilość produkowanych śmieci, to do tego są na tyle małe i poręczne, że możesz nosić je ze sobą w torbie czy plecaku. Podpowiadamy, gdzie je kupić.  

1/6
eko akcesoria
Copyright @THEGREENDESIGNERCENTER.COM
1/6

Metalowa butelka na wodę, THEGREENDESIGNCENTER.COM, ok. 150 zł.

2/6
eko akcesoria
Copyright @WINKBOTTLE.COM
2/6

Stalowa słomka do picia, WINKBOTTLE.COM, 9,90 zł.

3/6
eko akcesoria
Copyright @BENDIWARE.COM
3/6

Silikonowy kubek, BENDIWARE.COM, ok. 75 zł. za 4 sztuki

4/6
eko akcesoria
Copyright @EKODROGERIA.PL
4/6

Silikonowy talerzyk z podkładką, EKODROGERIA.PL, 84 zł.

5/6
eko akcesoria
Copyright @BANGALORE.PL
5/6

Miedziana butelka i dwa kubki, BANGALORE.PL, 228 zł.

6/6
eko akcesoria
Copyright @TCHIBO.PL
6/6

Metalowe łyżeczko-słomki, TCHIBO, 19,99 zł.

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.