Bądź eko zawsze i wszędzie!

Gabriela Łaskowska 13 września 2018 08:02

Ekologia zawsze jest w modzie. Każdy z nas lubi się chwalić, że segreguje śmieci lub zajmuje się recyklingiem. Często jednak ekologia kojarzona jest z wielkimi działaniami na szeroką skalę. A przecież małe kroki również mogą dużo zmienić.

Dbanie o Ziemię nie musi być trudne. Wystarczy, że wprowadzisz w życie kilka drobnych zmian. Jak być eko zawsze i wszędzie? Zainwestuj w designerskie akcesoria wielokrotnego użytku! Powstaje coraz więcej produktów, które mają zastępować te „jednorazówki”, które po jednym użyciu wyrzucamy do kosza.

Zachęcamy, aby zamiast za każdym razem, gdy coś pijemy, sięgać po plastikową słomkę, zainwestować w taką, która służyć nam będzie latami! A ile plastikowych butelek rocznie wyrzucacie? Na pewno bardzo dużo! Na to również mamy rozwiązanie.

Istnieją akcesoria, które nie dość, że pomagają zmniejszyć ilość produkowanych śmieci, to do tego są na tyle małe i poręczne, że możesz nosić je ze sobą w torbie czy plecaku. Podpowiadamy, gdzie je kupić.  

1/6
eko akcesoria
Copyright @THEGREENDESIGNERCENTER.COM
1/6

Metalowa butelka na wodę, THEGREENDESIGNCENTER.COM, ok. 150 zł.

2/6
eko akcesoria
Copyright @WINKBOTTLE.COM
2/6

Stalowa słomka do picia, WINKBOTTLE.COM, 9,90 zł.

3/6
eko akcesoria
Copyright @BENDIWARE.COM
3/6

Silikonowy kubek, BENDIWARE.COM, ok. 75 zł. za 4 sztuki

4/6
eko akcesoria
Copyright @EKODROGERIA.PL
4/6

Silikonowy talerzyk z podkładką, EKODROGERIA.PL, 84 zł.

5/6
eko akcesoria
Copyright @BANGALORE.PL
5/6

Miedziana butelka i dwa kubki, BANGALORE.PL, 228 zł.

6/6
eko akcesoria
Copyright @TCHIBO.PL
6/6

Metalowe łyżeczko-słomki, TCHIBO, 19,99 zł.

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ mówi, że nie potrafiłaby być z kimś „bez zakochania”, i wspomina wszystkie swoje miłości. Laureat 8. edycji „Top Model”, DAWID WOSKANIAN, o życiu z zespołem Tourette’a, karierze i o tym, jak sobie radzi ze społecznym ostracyzmem. Jedyny taki wywiad: PAWEŁ DELĄG versus PAWEŁ DELĄG. JENNIFER ANISTON i BRAD PITT – czy miłość po 16 latach od rozstania jest w ogóle możliwa?