dieta-kelly-osbourne-jak-schudnac-40-kg-2020-post-naprzemienny-cwiczenia-tajniki-sekrety-diety-co-jest
Fot. Instagram: @kellyosbourne
o tym się mówi

Dieta IF, czyli post naprzemienny – to dzięki niej Kelly Osbourne schudła 40 kg i wygląda jak modelka!

Poznaj sekret diety przemiennej. Wprowadzisz ją do swojego życia w 2020 roku?

Redakcja VIVA! 13 sierpnia 2020 18:30
dieta-kelly-osbourne-jak-schudnac-40-kg-2020-post-naprzemienny-cwiczenia-tajniki-sekrety-diety-co-jest
Fot. Instagram: @kellyosbourne

Kelly Osbourne to kolejna gwiazda Hollywood, która zaszokowała fanów niesamowitą metamorfozą. 35-letnia córka Ozzy'ego i Sharon Osbourne ujawniła, że ​​straciła 40 kilogramów w cztery miesiące, odkąd zaczęła stosować dietę tzw. postu naprzemiennego (przerywanego) i codziennie ćwiczyć.

Oprócz utraty kilogramów dieta oparta o składniki wegańskie podobno pomogła Kelly lepiej się czuć na co dzień. Osbourne otwarcie mówi bowiem o swoim uzależnieniu od narkotyków i tym, że ich odstawienie sprawiło, że zaczęła więcej jeść: „Zastąpiłam narkotyki jedzenem. Jadłam emocjonalnie. Kiedy się denerwowałam, zapominałam o diecie”, przyznała w jednym z wywiadów, cytowanym przez magazyn Daily Mirror.

Osbourne pochwaliła się nową figurą w poście na Instagramie swoim 2,2 milionom obserwujących. Na swoim stories pokazała zdjęcie metki ubraniowej w rozmiarze 2 US, które opatrzyła komentarzem:

Tak… Chwalę się, bo ciężko pracowałam i to jest dobre uczucie !!!

Efekty są spektakularne! Kelly jest chuda jak przecinek – nie pamiętamy, by kiedykolwiek wyglądała równie dobrze! Fani też nie mogą się nadziwić, że udało jej się osiągnąć jej tak wiele w tak krótkim czasie. 

Jak Kelly Osbourne udało się tak skutecznie schudnąć? Oto sekret jej diety!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Today I’m feeling #Gucci 💜❤️

Post udostępniony przez Kelly Osbourne (@kellyosbourne)

Jak Kelly Osbourne schudła 40 kg? Tajniki diety naprzemiennej!

Osbourne przyznała, że dieta to coś więcej niż tylko to, co jesz, aby schudnąć i poczuć się szczupłym, ale raczej zdrowa zmiana stylu życia. „Nauczyłam się, jak dobrze ćwiczyć i dobrze się odżywiać. Chodzi o to, żeby zmienić tryb życia,  a nie tylko „być na diecie”. Sama dieta nie wystarczy. Schudniesz, przestaniesz się odchudzać, a wszystko wróci. Musisz więc po prostu podjąć małe kroki, zobowiązać się do czegoś i pozostać temu wiernym", powiedziała w wywiadzie dla HuffPost.

Kelly Osbourne swoją nową figurę zawdzięcza połączeniu diety IF (Intermittent Fasting) czyli postu naprzemiennego oraz ćwiczeń. W przypadku tej diety, która wymaga niewielkiego wysiłku, poza łagodzeniem napadów głodu, możesz czerpać wiele korzyści z szybkiej i kontrolowanej utraty wagi.

Jak działa dieta postu przerywanego?


Idea przemiennego postu jest prosta, ponieważ w przeciwieństwie do większości diet skupia się bardziej na tym, kiedy jesz, niż na tym, co jesz. Pozwalając swojemu organizmowi odpoczywać od 14 do 16 godzin między posiłkami, kontrolujesz przyjmowanie pokarmów, ograniczasz apetyt i tracisz na wadze, gdy twoje ciało wykorzystuje zapasy tłuszczu w celu uzyskania gotowej energii przy braku kalorii z tłuszczu, węglowodanów i białka. Najlepszą wiadomością jest to, że sygnały głodu twojego ciała potęgują się, gdy jesteś przyzwyczajony do jedzenia posiłków o pewnych porach, jak śniadanie, lunch lub kolacja, ale jeśli pościsz, uspokajają się, a twoje ciało zasadniczo odżywia się z własnych zapasów tłuszczu. Chwilowy sygnał głodu ustaje, a ty chudniesz.

W przypadku Kelly Osbourne ważne też były składniki. Gwiazda oparła swoją dietę o produkty wegańskie. Jak wyglądała jej przykładowa dzienna dieta? Jak tego dokonała? Kelly rano, tuż po przebudzeniu się piła kawę i warzywny lub owocowy sok. Następny posiłek, obfity, oparty o dietę wegańską, jadła dopiero wieczorem. Efekty były widoczne bardzo szybko. W tej chwili zmieniła się nie tylko jej figura, ale także rysy twarzy. Gdyby nie charakterystyczne, fioletowe włosy, trudno byłoby ją rozpoznać!

Dieta postu naprzemiennego według dietetyka

Dieta postu przerywanego czy też dieta postu naprzemiennego to kontrowersyjny sposób na utratę zbędnych kilogramów. Nie wszyscy są jej zwolennikami. O to, jak na organizm działa dieta naprzemienna zapytaliśmy specjalistkę, dietetyczkę Ewę Bakotę:

Tradycyjna dietetyka nie pochwala diet przerywanych w większości ich wersji. Stosowana (bardzo!) krótko niekoniecznie wyrządzi organizmowi krzywdę, ale nie jest to model żywienia polecany przez dietetyków. Czym innym jest dla niego jednodniowa przerwa od jedzenia po wielkiej uczcie lub okresie objadania się (np. podczas świąt lub… wakacji), a czym innym trwała zmiana, polegająca na przyjmowaniu kalorii i makroskładników odżywczych w nienaturalnym dla niego rytmie.

Organizm, by mógł optymalnie funkcjonować, potrzebuje stałych, regularnych dostaw potrzebnych mu składników: białek, które go budują, węglowodanów, która dostarczają mu energii, i tłuszczów, które warunkują wiele procesów fizjologicznych. Nie przeczę, że na diecie naprzemiennej lub tzw. przerywanym poście nie można schudnąć - w końcu w krótszym czasie raczej nie przyjmiemy tylu kalorii, co w przypadku, kiedy przyjmujemy je każdego dnia przez dłuższy czas. Po prostu się nie zmieszczą w czasie! Na dietach przerywanych łatwiej można jednak nabawić się efektu jojo - karmiąc organizm w ten sposób, narażamy go na stan dezorientacji, który może prowadzić m.in. do spowolnienia metabolizmu. Zagrożone są też np. funkcjonowanie układu hormonalnego oraz metabolizmu cukrów, co w dłuższym czasie skutkować może chorobami dietozależnymi, np. cukrzycą.

Kolejnym niebezpieczeństwem jest objadanie się w czasie, w którym jedzenie jest dozwolone - wygłodzony pod wielu godzinach postu organizm domaga się często szybkiej porcji energii, którą najłatwiej zapewnić mu niezdrowymi, niepełnowartościowymi produktami. O wiele rozsądniej będzie, jeśli zamiast diety naprzemiennej stosować zaczniemy zrównoważoną, urozmaiconą i zdroworozsądkową dietę, opartą na warzywach i owocach, pełnoziarnistych produktach zbożowych, umiarkowanych ilościach białka wysokiej jakości oraz o dopasowanej do naszych potrzeb kaloryczności”.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#TheNewNormal 💜 happy Tuesday everyone!!! I hope you all have a wonderful day!!! I love you all 💜

Post udostępniony przez Kelly Osbourne (@kellyosbourne)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.