Donald Trump, Gabinet Owalny, Biały Dom, viva.pl
Fot. EastNews
NOWY PREZYDENT USA

Donald Trump mebluje Biały Dom po swojemu. Pierwsze złote elementy już są. Co jeszcze się zmieniło?

Damian Duda 23 stycznia 2017 14:45
Donald Trump, Gabinet Owalny, Biały Dom, viva.pl
Fot. EastNews

Nowi gospodarze, jak to zwykle bywa, wprowadzają nowe porządki. Donald Trump nigdy nie ukrywał, że Biały Dom nie jest jego wymarzonym miejscem, w którym chciałbym spędzić choć niewielką część swojego życia. Nic dziwnego. Jego nowojorska rezydencja to trzykondygnacyjny apartament, którego powierzchnia wynosi 2800 metrów kwadratowych. Wnętrze zdobione jest 24-karatowym złotem. Według obliczeń „Daily Mail” nowojorski „dom’’ Trumpa jest wart ponad 100 milionów dolarów.

 

Donald Trump, Gabinet Owalny, Biały Dom, viva.pl
Fot. EastNews

 

Pierwsze zmiany, które wprowadził nowy lokator, widać gołym okiem. Nowy prezydent Stanów Zjednoczonych zrezygnował m.in. z klasycznych zasłon. Na ich miejsce zdecydował się na nieco bardziej „wystawne’’ zamienniki. Nowe zasłony są z całą pewnością bardziej spektakularne – wykonano jest ze złotego materiału.

 

Barack Obama, Gabinet Owalny, Biały Dom, viva.pl
Fot. EastNews


Do Gabinetu Owalnego powróciło za to popiersie Winstona Churchilla. Trump zrezygnował z dwóch obrazów Edwarda Hoopera, które były wypożyczone z Withney’s Museum.

 

Gabinet Owalny, Biały Dom, viva.pl
Fot. GettyImages

 

Nowy prezydent zrezygnował również z dywanu, który w 2010 roku kupił Barack Obama. Na jego krawędziach znajdowały się cytaty z poprzednich prezydentów USA – Theodore'a Roosevelta oraz Abrahama Lincolna.

 

Zobacz też: Oto pięć tajemnic, które Ivanka Trump chciałaby ukryć przed światem

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?