Jak wygląda?
Fot. EAST NEWS
DESIGN

Tak będzie wyglądał dom z przyszłości?

Oto praca polskiego projektanta!

Marta Baran 8 stycznia 2020 20:30
Jak wygląda?
Fot. EAST NEWS

Obecne zmiany klimatyczne są powodem do niepokoju, ale również motywują do odnajdywania nowych rozwiązań, w zgodzie z ekologią. W ostatnich latach zauważono znaczny przyrost wody w największych zbiornikach na świecie. Ta sytuacja zainspirowała polskiego projektanta do stworzenia domu z przyszłości. Czy faktycznie za kilka lat te nowoczesne rozwiązania staną się dla nas codziennością?

Dom z przyszłości – jak będzie wyglądał?

Projekt o nazwie Ocean Community autorstwa Wojciecha Morsztyna przedstawia osiedla, które będą się unosić na wodzie. Za kilka lat poziom wody może się podwyższyć nieodwracalnie, dlatego projektant przedstawił swoją wizję, jak z wody uczynić teren mieszkalny. Musimy przyznać, że już same zdjęcia robią ogromne wrażenie. Budynki są zaprojektowane w nowoczesnym, wręcz futurystycznym stylu, znacznie odbiegającym od nowego budownictwa powstającego obecnie. Koniecznie zobaczcie zdjęcia osiedli unoszących się na wodzie oraz ich wnętrza!  

Jak wygląda?
Fot. EAST NEWS

Jak wygląda?
Fot. EAST NEWS

Jak wygląda?
Fot. EAST NEWS

Jak wygląda?
Fot. EAST NEWS

Jak wygląda?
Fot. EAST NEWS

Jak wygląda?
Fot. EAST NEWS

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.