Sprawdźcie, gdzie się znajduje i jak wygląda!

Sabina Zięba 11 kwietnia 2018 10:00

Brytyjski magazyn Wallpaper, który przyciąga najbardziej wyrafinowanych odbiorców na całym świecie poprzez ciągłe odkrywanie nowych inspiracji w obrębie architektury, motoryzacji, mody, podróżowania i projektowania wnętrz, opublikował właśnie listę najbardziej stylowych lodziarni na świecie. W rankingu obok miejsc m. in. w Dubaju, San Francisco, Miami i Pradze, znalazła się lodziarnia Dudek z podkarpackiego Mielca! Wygląd lokalu to zasługa pracowni Pigalopus, czyli Malwiny Borowiec i Karoliny Chodur. Magazyn uzasadnił swoją decyzję: „Duet wybrał jasną, pastelową paletę wnętrz, które bardzo dobrze komponują się z firmowym menu i smakami banana, jabłka, czy cytryny”. Co ciekawe, wcześniej funkcjonowała tam lokalna księgarnia i aby dostosować wnętrze do nowej działalności, przeszklenie frontowej elewacji zostało powiększone, a lokal zyskał połączenie z ogródkiem letnim. W środku główną uwagę zwraca lada chłodnicza w pięknym, miętowym kolorze. Brytyjscy redaktorzy zachwycili się również holograficzną folią, która odbija światło i tworzy ciekawy efekt. Zobaczcie, jak wygląda!  

1/5
Copyright @Przemysław Nieciecki, PION
1/5

Marka lodów Dudek, której lodziarnia z Mielca została dostrzeżona, powstała w 1986 roku w Szczucinie.

2/5
Copyright @Przemysław Nieciecki, PION
2/5

W 2015 roku trzecie pokolenie rodziny rozpoczęło ogólnopolską ekspansję.

3/5
Copyright @Przemysław Nieciecki, PION
3/5

Ręcznie wykonane elementy dekoracji (donice i ozdoby papierowe) tworzą ciepły klimat, który doskonale kontrastuje z produktami lodziarni.

4/5
Copyright @Przemysław Nieciecki, PION
4/5

Na witrynie oraz nad ladą kuchenną zastosowano folię holograficzną, która tworzy ciekawe efekty świetlne, dopełniając delikatne wnętrze. 

5/5
Copyright @Przemysław Nieciecki, PION
5/5

Mielecka lodziarnia wydaje się najmniejszym lokalem z docenionych przez Wallpaper.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.