nowa elektryczna syrena
Fot. ak motors/mat. prasowe
VIVA! Tylko u nas

Zupełnie nowa Syrena. Można już zamówić polski samochód przyszłości. Jest jednak jedno ale...

Marcin Marczak 16 lutego 2017 20:20
nowa elektryczna syrena
Fot. ak motors/mat. prasowe

Syrena Nixi ma elektryczny silnik, dwa miejsca siedzące i może zabrać na pokład odrobinę bagażu, a na jednym ładowaniu przejedzie w mieście około 150 kilometrów i jak zapewnia producent – firma AK Motors by naładować baterie do 75 proc. wystarczy 15 minut.

Nowy polski samochód ma odmienić oblicza rodzimych miast. Zamówienia na auto można już składać, sęk w tym... że póki co Syrena Nixi nie istnieje.

Polecamy też:  Kto w Polsce kocha drogie auta? 

Póki co firma, która pokazała projekt prowadzi negocjacje z ministerstwem rozwoju i upatruje szans na produkcję w rządowym programie elektryfikacji dróg coraz bardziej świadomym ekologicznie społeczeństwie. W efekcie nieznane są też dokładne parametry techniczne akumulatorów, czy silnika. Wiadomo za to, że napęd ma powstawać w Polsce.

Pytanie, czy te zapewnienia wystarczą pozostaje otwarte.

Polecamy też: Wyobrażacie sobie, jak będą wyglądały samochody za sto lat? Rolls-Royce już to wie!

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!