Sprawdź, gdzie zjesz najlepszy deser!

Xymena Borowiecka 28 czerwca 2018 13:15

Po Warszawie przyszedł czas na Wrocław! Jeśli tutaj mieszkasz lub wybierasz do stolicy Dolnego Śląska, koniecznie musisz odwiedzić te miejsca! Panuje w nich wyjątkowa atmosfera, nie tylko ze względu na serwowane pyszności. Zachwycają wystrojem wnętrz - ich oryginalną aranżacją i kreatywnymi rozwiązaniami. Misternie wykonane desery, wegańskie słodycze czy klasyczna beza lub sernik - te i inne małe przyjemności w towarzystwie aromatycznej kawy lub filiżanki herbaty, czekają na ciebie pod tymi adresami. Sprawdź w naszej galerii, gdzie koniecznie musisz się wybrać, by zwyczajny wypad z przyjaciółką lub drugą połówką stał się doznaniem kulinarnym i estetycznym.

1) Restauracja Pochlebna

Adres: ul. Świętego Antoniego 15

Menu opiera się na sezonowych, lokalnych, ekologicznych, produktach. Dzięki temu w jednym miejscu spotykają się: rzemieślniczo wyrabiane, tradycyjne smaki oraz zupełnie nieoczywiste połączenia i zaskakujące tekstury mające swoje podłoże w kuchni molekularnej.

2) Cukiernia NANAN

Adres: ul. Kotlarska 32

Bazą wszystkich słodkości są wysokiej jakości składniki (prawdziwe masło, wanilia, jajka z wolnego wybiegu, świeże owoce i czekolada renomowanych producentów), dzięki czemu w procesie ich wytwarzania nie są używane półprodukty.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zimne wieczory, długie spacery, a na koniec odrobina ocieplenia w naszym różowym pluszu ❄️💙 Nadal dostępne jest menu z rozgrzewającymi napojami, warto spróbować! 😊 - Cold evenings, long walks, and finally a bit of warming in our pink plush 💜❄️ A menu with warming drinks is still available, it's worth a try! 😍 - #słodkinanan #nanan #cukiernia #kawiarnia #cafe #winter #winteredition #coldoutside #evening #hotdrinks #coffee #tea #teatime #coffeetime #odrobinaslodyczy #littlesweet #sweets #słodkości #przyjemności #prettytreats #patisserie #pastryart #instafood #colorfood #pink #thinkpink #resttime #relax #wroclove #wroclaw

Post udostępniony przez NANAN (@nanan_patisserie)

3) Dinette

Adres: Plac Teatralny 8

Dinette przy Operze to miejsce kompletne – znajdujące się w doskonałej lokalizacji, z wnętrzem łączącym dwa światy – poranno-popołudniowy oraz wieczorowy z barem i osobnym menu. Chleb w restauracji jest wypiekamy na miejscu, według tradycyjnych receptur, na naturalnym zakwasie.

4) Bema Cafe

Adres: ul. Drobnera 3

Bema Cafe znana jest ze świeżo palonej kawy oraz sezonowego menu, tworzonego w oparciu o wysokiej jakości naturalne składniki od lokalnych dostawców.

5) Kawiarnia Literatka

Adres: ul. Rynek 56/57

To kultowe miejsce, które aktywnie kształtuje mapę kulturalną Wrocławia od bardzo dawna. Kawiarnia artystyczna Literatka jest wypełniona książkami aż po sufit.  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!