Ich ceny przyprawiają o zawrót głowy!

VIVA! 4 grudnia 2017 07:30

Zaręczyny gwiazd czy w rodzinie królewskiej to zawsze duże wydarzenie, którym emocjonują się nie tylko sami zakochani i ich rodziny, ale też ludzie na całym świecie. Gdy pierścionek zaręczynowy od księcia Williama otrzymała Kate nikt nie zastanawiał się, ile on kosztuje. Wszyscy wiedzieli, że jest wyjątkowy, bo był pierścionkiem zaręczynowym księżnej Diany.

Zaręczyny księcia Harry'ego i Meghan Markle

Teraz oświadczył się młodszy syn księżnej Diany. Jako, że zaręczynowy pierścionek jego matki nosi już kto inny, musiał sprawić, żeby jego narzeczona też czuła się wyróżniona i nosiła na palcu coś co będzie związane z Lady Di. Harry wybrał dwa diamenty z kolekcji mamy i sam zaprojektował do nich oprawę. Meghan Markle była podobno bardzo wzruszona, gdy przyjmowała jego oświadczyny i pierścionek. Wykonany w firmie Cleave and Company wyceniany jest na 50 tysięcy funtów. Tak naprawdę jednak jest bezcenny, jak wszystkie przedmioty związane z Królową Ludzkich Serc.

Pierścionki szczęścia nie dają

Ale nie tylko William i Harry wręczyli swoim ukochanym kosztowne pierścionki. Piosenkarz Seal podarował swojej ukochanej żółty brylant oprawiony w złoto. Kosztował go 150 tysięcy dolarów. Małżeństwo piosenkarza i modelki nie przetrwało i nie pomógł nawet ten wyjątkowy pierścionek. Brad Pitt pracował nad pierścionkiem dla Angeliny Jolie trzy lata, ale i w tym przypadku wyjątkowe diamenty nie przyniosły szczęścia. Podobnie zresztą jak Mariah Carey i Nickowi Cannonowi. Choć piosenkarka dostała od ówczesnego ukochanego klejnot wart dwa i pół miliona dolarów ich małżeństwo trwało tylko siedem lat.

Najdroższy zaręczynowy pierścionek

Najdroższy błyszczy na palcu Beyonce. Jay Z obdarował ją pierścionkiem wartym 5 milionów dolarów. Mówi się, że miłości nie można kupić. A może jednak można? Producent muzyczny wyznał niedawno, że zdradzał żonę, choć oboje nadal udają, że są zgodnym i szczęśliwym małżeństwem. Może pomogło pięć milionów dolarów?

Zobaczcie galerię najdroższych pierścionków zaręczynowych!

1/16
Kate Middleton
Copyright @
1/16

Pierścionek księżna Kate, wart 136 tys. dolarów, wcześniej należał do księżnej Diany. Składa się z 8-karatowego szafiru, otacza go 14 brylancików w białym złocie. Księżna Diana sama wybrała go z katalogu, spośród pierścionków kolekcji Garrard Jewellers.

2/16
Pierścionek zaręczynowy Meghan Markle
Copyright @East News
2/16

Harry wybrał dwa diamenty z kolekcji mamy i sam zaprojektował do nich oprawę. Meghan Markle była podobno bardzo wzruszona, gdy przyjmowała jego oświadczyny i pierścionek. Wykonany w firmie Cleave and Company wyceniany jest na 50 tysięcy funtów.

3/16
Heidi Klum
Copyright @
3/16

Heidi Klum jest właścicielką imponującego pierścionka z 10-karatowym żółtym diamentem, który dostała od swojego drugiego męża, Seala. Jego wartość to 150 tys. dolarów.

4/16
Angelina Jolie
Copyright @
4/16

Angelina Jolie dostała od Brada Pitta pierścionek wart 250 tys. dolarów.

5/16
Eva Longoria
Copyright @
5/16

Pierścionek z diamentem, stworzony w jednej z francuskich firm Jeana Dousseta, dostała Eva Longoria. Jego wartość to 800 tys. dolarów!

6/16
Camilla Parker Bowles
Copyright @
6/16

Pierścionek z diamentem oprawiony w platynę, wart milion dolarów, dostała od Karola Camila Parker-Bowles. Wcześniej należał do babci księcia.

7/16
Elizabeth Taylor
Copyright @
7/16

Do historii przeszedł pierścionek, który Elizabeth Taylor dostała od Richarda Burtona. Wartość tego niezwykłego pierścionka z 33-karatowym diamentem (o wadze 13.6 gramów) jest dziś szacowana na sześć milionów dolarów!

8/16
Jennifer Lopez
Copyright @
8/16

Jennifer Lopez była zaręczona cztery razy. Najkosztowniejszy pierścionek dostała od Bena Afflecka w 2002 roku . 6,1-karatowy diament od Harry’ego Winstona, wart ponad milion dolarów, nie zapewnił parze szczęścia. Jennifer podobno zwróciła go po rozstaniu w 2004 roku.

9/16
Catherine Zeta Jones
Copyright @Catherine Zeta Jones
9/16

Catherine Zeta-Jones dostała pierścionek, wart dwa miliony dolarów, z 10-karatowym diamentem i 28 mniejszymi diamencikami.

10/16
Mariah Carey
Copyright @
10/16

Mariah Carey i Nick Cannon byli małżeństwem od 2008 do 2015 roku. Piosenkarka dostała od ukochanego pierścionek wart dwa i pół miliona dolarów.  Zdobiło go kilkadziesiąt różowych brylantów, w tym jeden 17-karatowy.

11/16
Jackie Kennedy
Copyright @
11/16

Kennedy Onassis dostała od miliardera Aristotle’a Onassisa w 1968 roku pierścionek wart ponad dwa i pół miliona dolarów. Zdobił go wielki, 40,42-karatowy kamień, znany jako diament Lesotho. Podobno Jacqueline lubiła nosić ten pierścionek właśnie ze względu na jego rozmiar.

12/16
Melania Trump
Copyright @
12/16

Donald Trump oświadczył się Melanii Trump wręczając jej pierścionek z imponującym 12-karatowym brylantem, wart trzy miliony dolarów!

13/16
Kim Kardashian
Copyright @
13/16

Kim Kardashian od Kanye Westa dostała pierścionek z imponującym, niemal nieskazitelnym, 15-karatowym diamentem, wart cztery milony dolarów. Jej poprzedni mąż Kris Humphries wręczył jej klejnot o wadze 20 karatów, który jednak kosztował połowę mniej.

14/16
Grace Kelly
Copyright @
14/16

Pierścionek, który książę Monako Rainier podarował Grace Kelly, był wart cztery miliony dolarów i miał 10,47-karatowy diament.

15/16
Paris Hilton
Copyright @
15/16

Pierścionek z 24-karatowym diamentem, wart niemal pięć milionów dolarów, Paris Hilton dostała od Parisa Latsisa w 2005 roku. Cztery miesiące później ślub został odwołany…

16/16
Beyonce
Copyright @
16/16

Beyoncé od obecnego męża dostała pierścionek z 18-karatowym diamentem osadzonym w platynie, który wart jest 5 milionów dolarów!  Jay-Z, kupił go u jednej z najpopularniejszych wśród gwiazd projektantek biżuterii, Lorraine Schwartz. Jednak na co dzień piosenkarka nosi duplikat pierścionka za jedyne 5 tys. dolarów.

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANNA I TOMASZ SEKIELSCY – znany dziennikarz mówi o żonie, że jest jak… „żona mafiozo”. Dlaczego? BERENICE MARLOHE – kim by została, gdyby nie rola dziewczyny Bonda? MEGHAN i HARRY w osobistej krucjacie przeciwko brytyjskiej monarchii. REMIGIUSZ MRÓZ o tym, jak zarobił pierwszy milion, gdzie szuka natchnienia i o końcu miłości.