Księżna Kate zaprojektowała ogródek
Fot. EAST NEWS
DESIGN

Kate Middleton uczestniczyła w niezwykłym święcie kwiatów!

Zaprojektowała nawet swój własny ogródek

Marta Baran 22 maja 2019 16:30
Księżna Kate zaprojektowała ogródek
Fot. EAST NEWS

Miłośnicy ogrodnictwa z pewnością czekają na to wydarzenie cały rok! W Londynie rozpoczął się Chelsea Flower Show – florystyczne pokazy mające ponad 100-letnią tradycję, które stały się prawdziwym świętem ogrodnictwa. Podczas wydarzenia można zaczerpnąć inspiracji przyglądając się najnowszym trendom w projektowaniu ogrodu. Wystawy przyciągają turystów z całego świata, a w tym roku pojawiła się nawet sama królowa Elżbieta II!

Wystawy odbywają się na terenach, które należą do prestiżowego Royal Hospital Chelsea, które słynie z najpiękniejszych i najbardziej spektakularnych pokazów ogrodów krajobrazowych oraz kwiatowych. W tym roku po raz pierwszy zwiedzający mogą zobaczyć ogródek zaprojektowany przez Kate – księżną Cambridge, reprezentującą Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze.

Ogródek zaprojektowany przez Kate Middleton

W tym roku tematem przewodnim jest połączenie natury z pięknem świata przyrody. Księżna z pomocą architektów krajobrazu – Andree Daviesem oraz Adamem White’em stworzyła ogródek nazwany Back to Nature ukazujący dzikość oraz zachęcający do odkrywania natury, która niesie ogromne korzyści zdrowotne. Jest to miejsce, gdzie nie brakuje atrakcji również dla dzieci – huśtawki linowe, drewniany domek na drzewie oraz wodospady!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kensington Palace (@kensingtonroyal)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kensington Palace (@kensingtonroyal)

Ekologiczne ogródki stają się modne!

Na festiwal zjechali się najwybitniejsi projektanci, którzy przedstawili swoje propozycje na urządzenie ogrodu zgodnie z obecnie obowiązującymi trendami. Na tegorocznym evencie najgłośniej mówi się na temat ekologii. Fenomenem stał się więc projekt The Savills i David Harber Garden autorstwa projektanta Andrew Duffa – ogród jest inspirowany korzyściami ekologicznymi drzew w przestrzeni miejskiej i wykorzystuje coraz modniejszy motyw polany leśnej w centrum miasta, dając w ten sposób możliwość oczyszczania powietrza przez rośliny.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The RHS (@the_rhs)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The RHS (@the_rhs)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The RHS (@the_rhs)

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.