Fot. STOCK ADOBE
VIVA! TYLKO U NAS

Zrób sama wielkanocną palmę, to łatwiejsze niż myślisz!

Sprawdźcie nasze sposoby

Redakcja VIVA! 6 kwietnia 2019 11:00
Fot. STOCK ADOBE

Święta wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami, a już za tydzień Niedziela Palmowa. Zgodnie z tradycją tego dnia na każdym rogu możemy kupić palmę. Dlaczego jednak nie spróbować wykonać jej samodzielnie? To wcale nie takie trudne, a przy okazji sprawi Wam dużo zabawy! Wasza palma będzie jedyna w swoim rodzaju i przede wszystkim zgodna z Waszymi preferencjami oraz gustem.

Z czego zrobić palmę wielkanocną?

Do wykonania własnej palmy można użyć praktycznie wszystkiego. Sprawdzą się polne kwiaty, bazie, wstążki, kokardy, liście, a także papier i bibuła. Wszystko zależy od tego, co masz pod ręką i jaki efekt końcowy chcesz uzyskać. Przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji na proste, ale gustowne palmy, który są banalnie proste w przygotowaniu.

Minimalistyczna palma z baziami

Do jej wykonania będziesz potrzebować bazie, gałązki ze sztywnymi listkami oraz wstążkę lub sznurek. Wystarczy połączyć ze sobą roślinki i mocno związać je sznurkiem tak, aby cała konstrukcja była stabilna i nie rozsypywała się.

Klasyczna palma

Aby Twoja palma była jak najbardziej zbliżona do tych, które można kupić, będziesz potrzebować kilku niezbędnych rzeczy: kijek bądź prosta gałąź (od długości będzie zależała wielkość palmy), suszone kwiaty, cienki druciki, gałązki wierzby i bukszpanu oraz trawę luz zboża. 
Kijek, który posłuży za podstawę palmy owiń zieloną bibułą tak, tak aby nie było wolnej przestrzeni – przyklej ją klejem, owiń nitką i dla utrwalenia sklej taśmą. Następnie przymocuj suszone kwiaty klejem do drucików. Tak ozdobione druciki owiń wokół kijka oraz przymocuj gałązki wierzby i bukszpanu (przywiązujemy je nicią). Z reszty bibuły przygotuj paski różnej szerokości, ponacinaj je i poskręcaj wokół kijka, w miejscach, gdzie została wolna przestrzeń.

Fot. STOCK ADOBE

Palma z bibuły

To prosta w wykonaniu palma do której nie musisz mieć dużo rzeczy. Wystarczą gałązki roślinki oraz bibuła, z której wykonaj kwiatki i ozdobne elementy. Postępuj tak, jak w przypadku palmy klasycznej. Przygotowane ozdoby przyklej do drucików i owiń je wokół gałązki lub kijka. Pamiętaj, że ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia!

Fot. STOCK ADOBE

Fot. EAST NEWS

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.