Steve Jobs, iPhone, Apple
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA DESIGNU

Najsłynniejszy smartfon naszych czasów. Dokładnie 10 lat temu zaprezentowano pierwszego iPhone'a

Damian Duda 9 stycznia 2017 19:45
Steve Jobs, iPhone, Apple
Fot. Getty Images

9 stycznia 2007 roku, w trakcie konferencji Apple znany ze swoich innowacyjnych pomysłów Steve Jobs wyjął z kieszeni telefon, bez którego 10 lat później wiele osób nie wyobraża sobie życia.

Dzisiaj przedstawimy trzy rewolucyjne produkty. Pierwszym z nich jest panoramiczny iPod z przyciskami dotykowymi. Drugi to rewolucyjny telefon komórkowy. A trzeci to przełomowe urządzenie w komunikacji internetowej. iPod, telefon i komunikator internetowy. To nie są trzy osobne urządzenia. To jest jedno urządzenie. I nazwiemy go iPhone. Dzisiaj Apple na nowo wynalazł telefon’’, powiedział Steve Jobs.

Przez dekadę Apple sprzedało prawie miliard iPhone'ów. Tym samym firma założona przez Steve’a Jobsa stała się jedną z najdroższych marek na świecie.

Pierwszy iPhone w najtańszej wersji kosztował 499 dolarów, co spotkało się na początku z dużą krytyką. Steve Ballmer, ówczesny prezes Micrsoft, stwierdził, że iPhone to najdroższy telefon na świecie.

Nie trafi do klientów biznesowych, ponieważ nie ma klawiatury. Nie jest to zbyt dobre urządzenie do pisania e-maili. Aktualnie sprzedajemy miliony telefonów rocznie. Apple zaś, sprzedaje zero telefonów rocznie. A w ciągu sześciu miesięcy wypuszczą telefon, który będzie najdroższym telefonem, jaki kiedykolwiek trafił na rynek’’, mówił Ballmer.


iPhone’a pokochały również gwiazdy. Użytkownikami tego smartfona są m.in.: Justin Bieber, Dawid Kwiatkowski, Paris Hilton oraz Kuba Wojewódzki.

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA WERNER I MICHAŁ KOŁODZIEJCZYK Dziennikarka TVN i dyrektor redakcji Canal+ Sport. Dziennikarskie DNA połączyli, pisząc razem książkę. A wcześniej... zakochali się w sobie. WOJOWNICZKI Marsz na Wersal, „długi piątek” w Islandii, protesty w wyniku zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce… Kobiety od zawsze musiały walczyć o swoje prawa. EWA WACHOWICZ – zaskakujący bilans 50-latki. PIOTR MACHALICA o dorastaniu, życiowych rebeliach, miłości i wolności. W cyklu EXTRA Słynny fotograf – Steve McCurry uchwycił w obiektywie niezwykłe relacje między zwierzętami a ludźmi.