Poznaj szczegóły
Fot. STOCK ADOBE
O TYM SIĘ MÓWI

Czy zbliżające się wakacje zostaną odwołane z powodu koronawirusa?

Jedno z europejskich państw chce zrezygnować z tegorocznych urlopów

Marta Baran 16 kwietnia 2020 18:30
Poznaj szczegóły
Fot. STOCK ADOBE

Pandemia koronawirusa sparaliżowała cały świat. Obecnie musimy odnaleźć się w zupełnie nowej rzeczywistości. Do tej pory wiosną najczęściej planowaliśmy urlopy w kraju i wyjazdy za granicę, aby odpocząć. Czy obecna epidemia będzie miała wpływ na przebieg zbliżających się wakacji? Jedno z europejskich państw chce wprowadzić zmiany i bardzo prawdopodobne, że letnie podróżowanie będzie niemożliwe. Co to za kraj? Poniżej znajdziecie wszystkie szczegóły!

Czy wakacje z powodu koronawirusa zostaną odwołane?

Póki co samo wyjście do sklepu jest ogromną przeprawą, dlatego myśl o wakacjach wydaje się być bardzo odległa. Jednak wiele osób wierzy, że po zakończeniu epidemii wszystko wróci do normy i już latem będzie można podróżowć i przemieszczać się po całym świecie. Fińscy ekonomiści mają nieco inne zdanie. Jak powiedział szef firmy konsultingowej Nordic West Office w wywiadzie dla jednej z telewizji: „Wakacje byłyby dobrym momentem na rozpoczęcie odbudowy naszej gospodarki. Powinniśmy wówczas pracować, a nie przebywać na urlopach, by utrzymać wzrost gospodarczy”. Czy oznacz to, że w Finlandii zostaną odwołane wakacje? Choć pomysł specjalistów dla niektórych może być zaskakujący, to jest szansa, że się zostanie on zrealizowany.

Koronawirus a wakacje w Polsce

Możliwe, że wiele państw zastosuje właśnie taką taktykę, aby nieco poprawić sytuację gospodarczą. Czy podobne restrykcje mogą zostać wprowadzone również w Polsce? Czas pokaże. Póki co w naszym kraju nadal wdrażane są nowe przepisy, aby zmniejszyć liczbę zachorowań na koronawirusa. Od 16. kwietania mamy obowiązek zakrywania oczu oraz nosa, aby zmniejszyć rozprzestrzenianie się zarazków.  

Poznaj szczegóły
Fot. STOCK ADOBE

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez TU magazin (@tumagazin.rs)

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Pandemia nie zmieniła mojego życia, to ja sama je zmieniłam…”, mówi AGNIESZKA MACIĄG. Kraśko, Olejnik, Rodowicz, Rusinek, Szczygieł, Wojciechowska… o emocjach i rodzinnych relacjach w izolacji domowej. JACEK SANTORSKI radzi, jak nie zwariować w czasie pandemii. Zmierzch zachodniej cywilizacji? Beata Pawlikowska w egzystencjalnych rozważaniach w dobie koronawirusa.