Poznaj szczegóły
Fot. STOCK ADOBE
O TYM SIĘ MÓWI

Czy zbliżające się wakacje zostaną odwołane z powodu koronawirusa?

Jedno z europejskich państw chce zrezygnować z tegorocznych urlopów

Marta Baran 16 kwietnia 2020 18:30
Poznaj szczegóły
Fot. STOCK ADOBE

Pandemia koronawirusa sparaliżowała cały świat. Obecnie musimy odnaleźć się w zupełnie nowej rzeczywistości. Do tej pory wiosną najczęściej planowaliśmy urlopy w kraju i wyjazdy za granicę, aby odpocząć. Czy obecna epidemia będzie miała wpływ na przebieg zbliżających się wakacji? Jedno z europejskich państw chce wprowadzić zmiany i bardzo prawdopodobne, że letnie podróżowanie będzie niemożliwe. Co to za kraj? Poniżej znajdziecie wszystkie szczegóły!

Czy wakacje z powodu koronawirusa zostaną odwołane?

Póki co samo wyjście do sklepu jest ogromną przeprawą, dlatego myśl o wakacjach wydaje się być bardzo odległa. Jednak wiele osób wierzy, że po zakończeniu epidemii wszystko wróci do normy i już latem będzie można podróżowć i przemieszczać się po całym świecie. Fińscy ekonomiści mają nieco inne zdanie. Jak powiedział szef firmy konsultingowej Nordic West Office w wywiadzie dla jednej z telewizji: „Wakacje byłyby dobrym momentem na rozpoczęcie odbudowy naszej gospodarki. Powinniśmy wówczas pracować, a nie przebywać na urlopach, by utrzymać wzrost gospodarczy”. Czy oznacz to, że w Finlandii zostaną odwołane wakacje? Choć pomysł specjalistów dla niektórych może być zaskakujący, to jest szansa, że się zostanie on zrealizowany.

Koronawirus a wakacje w Polsce

Możliwe, że wiele państw zastosuje właśnie taką taktykę, aby nieco poprawić sytuację gospodarczą. Czy podobne restrykcje mogą zostać wprowadzone również w Polsce? Czas pokaże. Póki co w naszym kraju nadal wdrażane są nowe przepisy, aby zmniejszyć liczbę zachorowań na koronawirusa. Od 16. kwietania mamy obowiązek zakrywania oczu oraz nosa, aby zmniejszyć rozprzestrzenianie się zarazków.  

Poznaj szczegóły
Fot. STOCK ADOBE

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez TU magazin (@tumagazin.rs)

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.