Czy studenci wroca na uczelnie od pazdziernika 2020?
Fot. Adobe Stock
O tym się mówi

Czy studenci wrócą na uczelnie od października 2020?

Znamy stanowisko jednej z największych uczelni w Polsce!

Aleksandra Frankowska 2 sierpnia 2020 13:00
Czy studenci wroca na uczelnie od pazdziernika 2020?
Fot. Adobe Stock

Sytuacja związana z koronawirusem w Polsce bardzo dynamicznie się zmienia. Najnowsze dane pokazują, że niestety ilość zachorowań rośnie, co nie wróży nic dobrego na przyszłość. Do nowego roku akademickiego zostały bowiem tylko dwa miesiące, a studenci wciąż nie otrzymali oficjalnych informacji, jak będzie wyglądała nauka w październiku. Poszczególne uniwersytety mają w najbliższym czasie ogłaszać zmiany, jakie zajdą.

Uniwersytet Jagielloński jako pierwszy poinformował o nowych zasadach 2020

Studenci wszystkich uczelni wyższych w Polsce od marca rozpoczęli naukę w trybie zdalnym. Celem takiego zabiegu było oczywiście zmniejszenie ilości zachorowań na uczelniach. Online odbywały się nie tylko zajęcia, ale również zaliczenia i egzaminy. Finalnie, pod koniec roku rozpoczęto również przeprowadzeni obron prac dyplomowych w trybie online. Jako pierwszy w Polsce informacje na temat dalszej nauki podał Uniwersytet Jagielloński z Krakowa.

Trzy formy nauki na Uniwersytecie Jagiellońskim

W oficjalnym komunikacie uczelnia poinformowała o trzech trybach, w których ma być prowadzona nauka. Nie podano konkretnych proporcji w jakich odbywać się będą zajęcia, jednak wynika z nich, że zajęcia w większości będą odbywać się jednak stacjonarnie. Wszystko jest jednak uzależnione od sytuacji w kraju, która dynamicznie się zmienia.

  1. Kształcenie stacjonarne z elementami kształcenia zdalnego (jedynie 25% godzin zajęć odbywa się na uczelni);
  2. Kształcenie zdalne z elementami kształcenia stacjonarnego (brak konieczności uczestnictwa wszystkich studentów w zajęciach w siedzibie Uniwersytetu);
  3. Kształcenie zdalne

Szczegółowy sposób prowadzenia poszczególnych zajęć w ramach kierunków studiów ustala Dziekan Wydziału, uwzględniając aktualne zalecenia sanitarne i uwarunkowania zdrowotne nauczycieli akademickich i studentów, i podaje do wiadomości studentów najpóźniej na 2 tygodnie przed rozpoczęciem roku akademickiego 2020/2021. W przypadku zmiany poziomu zagrożenia epidemiologicznego Władze Uczelni będą podejmowały decyzje w odniesieniu do jednostek organizacyjnych UJ o przejściu na formę wyłącznie kształcenia zdalnego. 

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Trener personalny DANIEL QCZAJ zdobył się na coming out. Co mu dała ta decyzja, a co zabrała? ALŻBETA LENSKA dwa lata temu o mało nie umarła. To wydarzenie w zaskakujący sposób zmieniło jej życie. W VIVIE! na Lato cykl Ona o Niej – MAŁGORZATA POTOCKA o KALINIE JĘDRUSIK: „Przez jednych kochana, przez innych nienawidzona. Polska Marilyn Monroe…”. W cyklu Sztuka gotowania – AGNIESZKA MACIĄG zdradza, jak zatrzymać młodość. W Podróżach z Historią – kultowe miejsca: magiczna leśniczówka w Praniu, Krzyże „lepsze niż Paryże…”.