Baseny
Fot. Mat.prasowe
VIVA! Tylko u nas

Czym jest JOMO i dlaczego wprowadzić to w życie?

Na czym polega?

Redakcja VIVA! 25 stycznia 2020 13:31
Baseny
Fot. Mat.prasowe

Kilka lat temu skrótowiec FOMO (fear of missing out) opisujący nerwową potrzebę zerkania co chwilę na smartfon królował w mediach. Wielu z nas identyfikowało się z tym lękiem, karcąc się w duchu za zmarnowany czas przed ekranem. Dziś inny akronim i idąca za nim idea podbija świat.

Co to jest JOMO?

JOMO (joy of missing out) to skrót opisujący radość płynącą z tego, że pozwalamy, żeby ominęły nas nieistotne sprawy. Osoby samoświadome i dbające o zdrowie odkryły potrzebę oderwania się od nadmiaru bodźców i znalezienia wyciszenia w spokojnej przestrzeni. Stąd coraz popularniejsze są wyjazdy w takie miejsca, gdzie spędzimy czas aktywnie, podziwiając przy tym malownicze pejzaże. Góry sprawdzają się tu idealnie. Zapewniają przestrzeń, której nam brak na co dzień. Szukając relaksu, nie musimy zaszywać się w schronisku na odległym szlaku, wystarczy świetna baza wypadowa w góry, do której potem wrócimy zregenerować siły.

Szczawnica - widok na Pieniny

Baseny
Fot. Mat.prasowe

Coraz popularniejszym trendem jest Medical Spa, rozszerzające formułę o zabiegi do tej pory dostępne tylko w sanatoriach. Ponieważ zawsze szukamy w takich sytuacjach podpowiedzi, dokąd wyjechać, by to wszystko znaleźć, podpowiadamy: Szczawnica. Dlaczego? Bo niezadeptana, bo urokliwa, bo blisko stąd na szlak, bo świetna kuchnia, bo umożliwia szybką kurację wodami o doskonałych właściwościach leczniczych. Ważne, aby podjąć właściwą decyzję i choć na chwilę dać sobie szansę na odpoczynek.

Plac Dietla w Szczawnicy

Baseny
Fot. Mat.prasowe

Pijalnia Wód Mineralnych, Willa Marta, Café Helenka to szczawnickie obiekty z długą historią, które ostatnimi czasy odzyskały swoją świetność i blask. Miasto wypiękniało, ale jego charakter to wciąż slow life. Tu można poczuć, że nasze życie nie biegnie obok nas, ale to my nadajemy mu rytm. Prawdziwy odpoczynek i relaks przychodzi, gdy pozwolimy sobie zatrzymać się i cieszyć się chwilą. A propos rytmu: czy stukot końskich kopyt to dobry rytm do wypoczynku? Bo Szczawnica ma w swoich granicach wyjątkowe miejsce. W Stadninie Rajd znajdziemy zwierzęta, które otrzymały odznaki Górskiego Konia Turystycznego. Tych, którzy nie zakosztowali jeszcze przyjemności oglądania gór na końskim grzbiecie zaprasza ona na zajęcia z jazdy, a tym, którzy już wiedzą, jaką przyjemność daje jazda w siodle, daje szansę podziwiania pienińskiego pejzażu, pełnego pięknych widoków i niezapomnianych wrażeń.

Café Helenka

Baseny
Fot. Mat.prasowe

Oderwanie się od cywilizacji i wyłączenie telefonu nie musi jednak odbywać się kosztem komfortu – o wypoczynek w tym wszystkim chodzi. Dlatego Uzdrowisko Szczawnica oferuje obiekty wypoczynkowe od przytulnego standardu willi, przez komfortowe rodzinne hotele, do pięciogwiazdkowego Modrzewie Park Hotel.

Modrzewie Park Hotel***** Wellness & SPA

Baseny
Fot. Mat.prasowe

Działalność Grupy Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica opiera się na sektorze hotelarskim, gastronomicznym oraz turystycznym. Istotne znaczenie dla Grupy ma również szeroka aktywność w zakresie wspierania rozwoju lokalnej społeczności. Ponadto firma, bierze aktywny udział w rewitalizacji Szczawnicy jako kurortu. Rozwój Grupy Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica nawiązuje do idei przeświecających modernizatorowi uzdrowiska – hr. Adamowi Stadnickiemu – aby stworzyć ze Szczawnicy kurort z pełną gamą zabiegów oraz bogatą ofertą gastronomiczną, kulturalną i noclegową. Jego potomkowie, rodzina Mańkowskich, dba o zrównoważony rozwój Uzdrowiska.  

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.