protego-safe-aplikacja-koronawirus
Fot. Adobe.Stock.com
o tym się mówi!

Czy dzięki aplikacji ProteGO Safe łatwiej dostaniemy się do centrum handlowego?

Sprawdź, jakie są prawdziwe korzyści z jej używania!

Redakcja VIVA! 30 kwietnia 2020 19:30
protego-safe-aplikacja-koronawirus
Fot. Adobe.Stock.com

Aplikacja ProteGO Safe ma pomóc w wychodzeniu z najostrzejszych obostrzeń związanych z pandemią. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie Ministerstwa Cyfryzacji na stronie www.gov.pl, im więcej z nas będzie z niej korzystać, tym szybciej i skuteczniej ograniczymy tempo i zasięg rozprzestrzeniania się koronawirusa. Apka ma być profesjonalną pomocą zarówno dla zdrowych, jak i zakażonych osób.

Pierwszą wersję ProteGO Safe opublikowano ponad tydzień temu. Można ją wykorzystywać do samooceny stanu zdrowia. Wystarczy wypełnić test oceny ryzyka zakażenia koronawirusem i uzupełniać Dziennik Zdrowia. Na tej podstawie aplikacja mówi nam, w jakiej grupie ryzyka zachorowania jesteśmy – niskiej, średniej, czy wysokiej.

protego-safe-aplikacja-koronawirus
Fot. Adobe.Stock.com

Teraz aplikacja została rozszerzona dzięki technologii Bluetooth. Jeśli pobierzemy i zainstalujemy ProteGO Safe i włączymy w swoim telefonie Bluetooth, aplikacja będzie komunikowała się z urządzeniami jej innych użytkowników. Do czego przydaje się historia takich spotkań? „W momencie, kiedy któryś z użytkowników, z którego telefonem spotkał się Twój telefon, zachoruje – dostaniesz odpowiednią informację. Nie dowiesz się, kto zachorował. Dowiesz się za to, jak się zachować i co zrobić, by zadbać o swoje zdrowie”, czytam na stronie gov.pl

Aplikacja ProteGO Safe pozwoli szybciej robić zakupy w galeriach handlowych?

Początkowo na stronach Ministerstwa pojawiła się informacja, że użytkownicy aplikacji będą priorytetowo traktowani podczas wchodzenia do galerii handlowych. Na czym miało to polegać?

„Dopuszczalne jest jednoczesne wpuszczenie do danego obiektu o 10 proc. wyższej liczby osób, o ile ponadnormatywne osoby posiadają aplikację ProteGO Safe. Takie osoby w razie braku wolnych miejsc w sklepie/lokalu nie otrzymują przywilejów jeśli chodzi o stanie w kolejkach”.

Komunikat ten jednak jest już nieaktualny. Na stronie Ministerstwa Cyfryzacji pojawiło się sprostowanie, dotyczące korzystania z aplikacji w galeriach handlowych: „Jeśli nie będziecie korzystali z aplikacji ProteGO Safe spokojnie wejdziecie do galerii handlowej i zrobicie zakupy na takich samych warunkach jak wszyscy inni”. Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj na na stronę Ministerstwa Cyfryzacji.

protego-safe-aplikacja-koronawirus
Fot. Adobe.Stock.com

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.