Czy dzieci wrócą do szkoły jeszcze w tym roku szkolnym? Stanowisko Rządu
Fot. AdobeStock
O TYM SIĘ MÓWI

Czy dzieci wrócą do szkoły jeszcze w tym roku szkolnym?

Co powiedział na ten temat rzecznik rządu?

Redakcja VIVA! 16 kwietnia 2020 07:59
Czy dzieci wrócą do szkoły jeszcze w tym roku szkolnym? Stanowisko Rządu
Fot. AdobeStock

Szkoły w Polsce są zamknięte od miesiąca. Początkowo ich zamknięcie miało potrwać tylko dwa tygodnie, jednak ten okres jest ciągle wydłużany. Również terminy matur i egzaminów ósmoklasistów zostały przesunięte, a nowy termin nie został jeszcze podany. Coraz częściej pojawia się więc pytanie, czy dzieci wrócą do szkół w maju? A nawet, czy w ogóle wrócą do szkół jeszcze w tym roku szkolnym?

Stanowisko Rządu na temat powrotu uczniów do szkół

Na temat powrotu uczniów do szkół głos zabrał rzecznik rządu Piotr Müller. W rozmowie z Programem Pierwszym Polskiego Radia powiedział:

Mamy nadzieję, że to będzie możliwe, żeby wrócić do szkoły jeszcze w tym roku szkolnym. Oczywiście konkretne decyzje będą zależały od sytuacji epidemicznej. Nie wiemy, czy uczniowie wróciliby do szkół jeszcze w maju, czy dopiero w czerwcu. Na razie wydłużanie roku szkolnego nie jest planowane. Jeśli zorganizowanie zakończenia roku szkolnego byłoby niewskazane z uwagi na sytuację epidemiczną, wówczas uczniowie dostaną świadectwa drogą elektroniczną

Tak więc nam wszystkim, dzieciom, nauczycielom i rodzicom, pozostaje jedynie uzbroić się w cierpliwość…

Czy dzieci wrócą do szkoły jeszcze w tym roku szkolnym? Stanowisko Rządu
Fot. AdobeStock

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.