Koronawirus, wirus
Fot. stock.adobe
o tym się mówi

Bezobjawowe przypadki koronawirusa nie są… bezobjawowe!

Sensacyjne odkrycie - SARS-CoV-2 jednak zawsze daje symptomy?

Redakcja VIVA! 29 stycznia 2021 15:30
Koronawirus, wirus
Fot. stock.adobe

Zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 podobno tylko w 20-30% przypadków daje objawy odczuwalne dla chorego. W 70-80% osoby zainfekowane przechodzą to zakażenie teoretycznie bezobjawowo. No właśnie - teoretycznie! Jak się okazuje, choć chory tego nie zauważył, koronawirus SARS-CoV-2 w jego organizmie mógł pozostawić trwałe ślady, a podczas zakażenia mogły wystąpić objawy, których chora osoba nie zauważyła lub zbagatelizowała!

Nietypowe objawy zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2

Pewne nietypowe symptomy mogą świadczyć o tym, że jesteśmy zakażeni. Jak się okazuje wiele osób, które przeszło infekcję mogło nawet nie zdawać sobie z nich sprawy. Poniższe objawy nie są typowe dla COVID-19, ale jeśli występują nagle powinny nas zaalarmować. Jakie to objawy?
  • Przewlekłe zmęczenie utrzymujące się przez kilka tygodni mimo zmiany nawyków.
  • Zmiana tolerancji wysiłku (np. szybko pojawiająca się zadyszka).
  • Pojawienie się duszności wysiłkowej.
  • Uczucie ucisku w klatce piersiowej lub bólu podczas głębokich oddechów.
  • Świszczący oddech.
  • Dolegliwości kardiologiczne.
  • Obniżona temperatura ciała.
  • Zaczerwienienie lub zasinienie palców.
  • Zmiany skórne (np. wysypka, zasinienie palców stóp).

Jak sprawdzić czy przeszliśmy infekcję wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2?

Testy na obecność przeciwciał IgG i IgM


Tylko testy na obecność przeciwciał IgG oraz IgM mogą potwierdzić, czy mamy infekcję wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 lub czy przechodziliśmy ją jakiś czas temu. Jak wykonać takie badanie? Opcją jest zrobienie go ze skierowania lekarza lub prywatnie w dedykowanym laboratorium lub punktach pobrań tzw. drive-thru. Wyniki badań dadzą nam odpowiedź, czy byliśmy zarażeni koronawirusem SARS-CoV-2 i co ważne, czy nasz organizm wytworzył przeciwciała.


Koronawirus, wirus
Fot. stock.adobe

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.