Na czym polega?

Weronika Chocholska 12 lutego 2019 16:33

Instragram jest miejscem, z którego czerpiemy mnóstwo inspiracji. Tym razem przychodzi jako... pomoc  w nauce! Koniec nudnego ślęczenia nad książkami! „Studygram”, bo tak nazywa się to zjawisko, to profil instagramowy skupiony na pokazywaniu jak i kiedy się uczymy w sposób przyjemny dla oka. Hashtag #studygram został użyty na Instagramie ponad 3 miliony razy, jednak w Polsce jest to stosunkowo nowy trend. Hasło „studygram” powstało z połączenia słów "instagram” i „study”, co jak sama nazwa mówi, ma łączyć naukę z social mediami. Jednak walory estetyczne to nie wszystko! Instagramerzy prowadzący studygramy wzajemnie motywują się do nauki oraz przekazują sobie sposoby na sukcesywne zapamiętywanie materiału. Codzienne wstawianie zdjęcia pokazującego progres w nauce znacznie motywuje i przypomina o systematyczności. Kolorowe notatki, fiszki i popularne ostatnio „mind maps” - mapy myśli ułatwiające zapamiętanie tematu poprzez skojarzenia - to wszystko możemy znaleźć na studygramach i zainspirować się! Kto może prowadzić takiego Instagrama? Każdy! Wystarczy smartphone i twoje materiały naukowe. Nie ważne czy uczysz się języków, do matury czy na studia. Jeśli robisz kolorowe notatki, masz ciekawe sposoby na radzenie sobie z nauką - ten trend jest dla Ciebie! Być może skutecznie zmotywuje cię do nauki. Zajrzyj do naszej galerii i zainspiruj się! 

1/5
Studygram, nowe zjawisko na instagramie
Copyright @INSTAGRAM.COM/@mymedway
1/5

Kolorowe cienkopisy i długopisy to podstawa każdego studygramera!

2/5
Studygram, nowe zjawisko na instagramie
Copyright @INSTAGRAM.COM/@azmedycyna
2/5

Mapa myśli - jeden z lepszych sposobów na zapamiętywanie materiału.

3/5
Studygram, nowe zjawisko na instagramie
Copyright @INSTAGRAM.COM/@law.study.habits
3/5

Otoczenie wypełnione zdjęciami i ozdobami sprawia, że nauka jest zdecydowanie przyjemniejsza!

4/5
Studygram, nowe zjawisko na instagramie
Copyright @INSTAGRAM.COM/@joulesbujo
4/5

Plenery są popularne wśród studygramerów - pomagają w organizacji czasu.

5/5
Studygram, nowe zjawisko na instagramie
Copyright @INSTAGRAM.COM/@rabbit_.study
5/5

Ponad 3 miliony użyć hashtagu #studygram! Połączenie nauki z instagramem podbiło cały świat i nie zamierza zwalniać tempa.

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.