Księżne i Królowe
Fot. Getty Images
O tym się mówi!

Co robiły księżne i królowe przed wejściem do rodzin królewskich?

Niektóre pracowały zawodowo, inne były celebrytkami...

Aleksandra Frankowska 30 września 2022 11:23
Księżne i Królowe
Fot. Getty Images

Teraz są jednymi z najbardziej znanych kobiet na świecie. Kiedyś pracowały, aby móc się utrzymać. Żony królów i książąt z całego świata wiodły niegdyś zwyczajne życie, które odmieniło się, kiedy poznały tego jedynego. Czym dokładnie zajmowały się przed wstąpieniem do rodziny królewskiej?

ZOBACZ TEŻ: Oto, co Meghan myślała o Kate zanim weszła do rodziny królewskiej!

Księżna Kate

Żona księcia Williama po ukończeniu studiów w Szkocji, wróciła do Anglii. Był to czas, kiedy świat znał ją już jako „TĘ KATE”. Tym bardziej właścicielka firmy Jigsaw, Belle Robinson była zdziwiona, że Kate zaaplikowała właśnie do jej firmy, starając się o pracę. Było to przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją i projektowaniem biżuterii.

"Swoje zadania wykonywała bardzo starannie i rzetelnie, podczas pory lunchu siedziała z wszystkimi w kuchni i żartowała z kierowcami. Zachowywała się jak normalna dziewczyna." – mówiła Robinson.

W 2008 roku księżna rozpoczęła pracę dla swojej matki, w jej firmie Party Pieces. Zajmowała się stroną internetową, fotografią oraz koordynacją spraw marketingowych. W 2011 roku zrezygnowała z pracy.

Księżna Kate
Fot. Getty Images

Królowa Rania z Jordanii

Jedna z najpiękniejszych monarchiń świata urodziła się w rodzinie imigrantów z Palestyny. Jej rodzice uciekli z Kuwejtu do Jordanii, która stała się dla niej prawdziwym domem. Ukończyła studia na amerykańskiej uczelni w Kairze. Pracowała między innymi w marketingu Citybanku oraz dla Apple. Wszystko zmieniło się, kiedy poznała następcę jordańskiego tronu, króla, a wówczas jeszcze księcia Abdullaha II. Po dwóch miesiącach znajomości para zaręczyła się i szybko pobrała, a Rania oddała się obowiązkom monarchini.

Królowa Rania
Fot. Getty Images

Królowa Letizia

Nie pochodziła z bogatej rodziny. Jej ojciec był dziennikarzem, matka zaś pielęgniarką. Jedna z jej sióstr cierpiała na depresję i popełniła samobójstwo zażywając leki nasenne. Letizia nie miała więc łatwego życia, gdyż informacja o samobójczej śmierci siostry zawsze towarzyszyła jej gdzieś z tyłu. W 1998 roku poślubiła Alonso Guerrero Pereza, jednak związek rozpadł się po roku. Letizia studiowała dziennikarstwo i poszła w ślady ojca. Wkrótce poznała jednak księcia Filipa i porzuciła karierę na dzień przed ogłoszeniem zaręczyn z następcą hiszpańskiego tronu.

Królowa Letizia
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Księżna Zofia ze Szwecji

Kiedy ogłoszono jej zaręczyny z księciem, Szwedzi nie byli do niej przekonani. Księżna przed laty dorabiała bowiem jako modelka. Jej najsłynniejsze zdjęcie, które wciąż znaleźć można w sieci to to, które opublikowano w magazynie dla mężczyzn Slitz w 2004 roku. Ma na sobie jedynie dół od stroju kąpielowego, zaś górę zakrywa jej żywy wąż. To jednak nie wszystko… Księżna Zofia była również uczestniczką szwedzkiego Hotelu Paradise. Po emisji programu wyjechała do Las Vegas, gdzie poznała słynną gwiazdę porno, Jennę Jameson. W jednym z wywiadów przyznała, że kobiety się całowały.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Największy konflikt w rodzinie Windsorów, czyli tajemnice relacji Królowej Matki z Wallis Simpson

Księżna Zofia
Fot. Getty Images

Księżna Mette-Marit z Norwegii

Teraz księżna Mette-Marit uznawana jest za drugą Lady Dianę. Niestety nie zawsze tak było. Zanim poznała następcę norweskiego tronu, księcia Haakona, używała życia. Nie zdobyła wykształcenia, eksperymentowała z używkami i na co dzień pracowała jako kelnerka. Zbierała również truskawki, aby móc sobie dorobić. Ma nieślubnego syna z poprzedniego związku, jednak relacja ta się rozpadła. Poznanie księcia wydaje się być szczęśliwym zakończeniem tej historii.

Mette-Marit
Fot. Pascal Le Segretain/Getty Images

Jak widać, nie każda z nich miała proste życie. Na ich drodze pojawili się jednak mężczyźni, dla których rzuciły pracę i dawne upodobania. Teraz stoją wiernie przy ich boku reprezentując monarchie. 

Wideo

Od 35 lat jest szczęśliwym mężem; cieszy się, że synowie nie poszli w jego ślady. Mirosław Baka prywatnie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.