Chris Noth
Fot. Paramount Pictures/Newsmakers
O tym się mówi!

Chris Noth czyli Mr. Big z "Seksu w wielkim mieście" kończy 66 lat!

Kim jest i jaką rolę odegrał w życiu serialowej Carrie Bradshaw?

Aleksandra Frankowska 13 listopada 2021 10:27
Chris Noth
Fot. Paramount Pictures/Newsmakers

Przystojny, szarmancki, elegancki, zawsze dobrze ubrany. Chris Noth sławę zdobył przede wszystkim z roli w Seksie w wielkim mieście, wcielając się w postać słynnego Mr. Biga. Ukochany głównej bohaterki Carrie Bradshaw był bogatym biznesmanem, który kochał wiele kobiet. Dopiero jednak u boku tej jednej odnalazł szczęście. Prywatnie Chris Noth jest od lat szczęśliwym mężem i ojcem. Dziś kończy 66 lat, a my przypominamy jego sylwetkę, do której wzdychają miliony kobiet na całym świecie.

CZYTAJ TEŻ: Już jest pierwszy zwiastun „I tak po prostu”, czyli kontynuacji „Seksu w wielkim mieście”!

Kim jest Chris Noth?

Urodził się w Madison, jego matka była reporterką, ojciec zaś ubezpieczycielem. Zainteresowanie aktorstwem przyszło podczas nauki w  Malboro College w Vermont. Jego mama miała jednak wobec niego inne plany. Chciała by syn poszedł w jej ślady. Ten jednak absolutnie się temu sprzeciwił, a w ramach protestu przez dwa lata mieszkał w wybudowanej własnoręcznie drewnianej chatce. Niewiele osób wie, że Chris Noth studiował na  Yale School of Drama.

Jego pierwsze role to Posterunek przy Hill Street, gdzie zagrał Rona Lipsky'ego oraz Prawo i bezprawie z rolą Mike'a Logana. Zagrał również u boku Toma Hanksa w Cast Awa: Poza Światem, wcielając się w postać Jerry'ego Lovetta. Sławę przyniosła mu jednak dopiero rola Mr. Biga, czyli Johna Jamesa Prestona w Seksie w wielkim mieście.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Mr. Big i Carrie Bradshaw wspólnie na planie nowego sezonu Seksu w Wielkim Mieście!

Chris Noth jako Mr. Big w "Seksie w Wielkim Mieście"

Był rok 1998, kiedy wyemitowano pierwszy odcinek serialu, który dla wielu kobiet (i nie tylko), stał się swego rodzaju przewodnikiem po relacjach damsko-męskich. Chris Noth wcielił się wówczas w postać Mr. Biga, nowojorskiego biznesmana i wielką miłość Carrie Bradshaw, granej przez Sarah Jessicę Parker. W przeszłości był już żonaty, a jego wybranką była niejaka Barbara. Po rozwodzie obiecał sobie, że już nigdy się nie ożeni. Aż do czasu... losy jego i Carrie są bardzo burzliwe. Łącznie, zajęło im ponad 10 lat, aby uświadomić sobie, że są dla siebie stworzeni. W międzyczasie rozstają się i schodzą, ale zawsze ich drogi gdzieś się spotykają. 

Jaką rolę Mr. Big odegrał w życiu Carrie Bradshaw?

Ich związek nigdy nie był doskonały, ale pełen pasji, romantyzmu i pożądania. Zupełnie inne charaktery, które ciągnęło do siebie z wielu względów. Big podziwiał Carrie za jej upór, samodzielność i piękną duszę. Wydawała mu się urocza, a jednocześnie pyskata, co sprawiło, że zwrócił na nią jeszcze większą uwagę. Ona przyjechała do Nowego Jorku w poszukiwaniu prawdziwej miłości. I chociaż Mr. Big za wszelką cenę nie chciał dać jej poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji, wciąż uciekając do swojego nowojorskiego apartamentu i wymówek, że nie jest gotowy na coś poważnego, ona wciąż czekała. W głowie powtarzała sobie, że to już definitywny koniec, że nie pozwoli mężczyźnie, by tak ją traktował. Nie skutkowało. Przyszedł też czas, kiedy oficjalnie postanowili się pobrać, a on znów zawiódł, nie przyjeżdżając na ceremonię. Finalnie zostali małżeństwem, a zaręczyny niebieskim pantofelkiem od Manolo Blahnika przejdą już do historii. Jak potoczyły się ich losy?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @gypsywonder

Czy Mr. Big pojawi się w nowym sezonie "Seksu w wielkim mieście: I tak po prostu"?

Było to jedno z najczęściej zadawanych pytań przez internautów i fanów serialu. Wszyscy zastanawiali się, czy Carrie i Big wytrzymali w wierności i miłości przez kolejne 20 lat. Teraz już oficjalnie wiemy, że Mr. Big pojawi się w kontynuacji serialu. W niektórych scenach, wraz z Carrie okazują sobie wiele czułych gestów... jak jednak potoczy się ich historia?

ZOBACZ TEŻ: To już oficjalne! Mr. Big pojawi się w nowym sezonie Seksu w Wielkim Mieście!

Czy scenarzyści przygotowali coś, co może zaskoczyć widzów? A może wciąż wierzą w happy endy, jak to przystało na amerykańskie filmy i szczęśliwe zakończenia? O tym będziemy mogli przekonać się już 9 grudnia w HBO GO. Wczoraj stacja wypuściła oficjalny zwiastun serialu i zapowiedziała datę premiery!  

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.