chiara ferragni
Fot. INSTAGRAM.COM/evian
STYL ŻYCIA

Chiara Ferragni ma problemy z... włoskim rządem!

Wszystko przez wodę sygnowaną jej nazwiskiem!

Aleksandra Charzewska 15 października 2018 11:32
chiara ferragni
Fot. INSTAGRAM.COM/evian

Pierwsze dziecko, bajkowy ślub i film dokumentalny o niej samej - w życiu Chiary Ferragni wszystko układało się perfekcyjnie... aż do teraz! Przez jedną z kampanii reklamowych, którą postanowiła zrealizować, najpopularniejsza blogerka modowa ma problemy z... włoskim rządem!  O co chodzi?

Chiara reklamuje wodę za prawie 35 zł

Blogerka zdecydowała się na reklamowanie swoim nazwiskiem wody marki Evian. Wszystko wydawałoby się w porządku, gdyby nie szokująca kwota, jaką trzeba zapłacić za produkt Chiary! Litrowa, szklana butelka z jej podpisem i specjalnymi grafikami kosztuje aż... 8 euro! We Włoszech standardowa cena za litr wody to około 1 euro. Różnica jest więc ogromna! Ta sytuacja wydała się absurdalna nie tylko włoskim politykom, ale także organizacji ochrony praw konsumentów Codacons. Organizacja stwierdziła, że sprzedaż wody w takiej cenie jest nie tylko niemoralna, ale zgodnie z prawem także potencjalnie nielegalna.

Chiara jest najpopularniejszą blogerką modą na świecie. Na Instagramie obserwuje ją ponad 15 milionów użytkowników., więc nic dziwnego, że jest pożądana przez reklamodawców. Codacons, powołując się na ustawę o zwalczaniu anomalii cenowych w sektorze żywności przekierowało sprawę do Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego i Gwardii Finansowej. Organizacja postuluje o wprowadzenie zakazu sprzedaży wody marki Evian sygnowanej przez blogerkę.  

Chiara Ferrani woda za 35 zł
Fot. instagram.com/evianwater/
Chiara Ferrani woda za 35 zł
Fot. instagram.com/evianwater/

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.