Ana Maria Orozco, Betty Brzydula
Fot. Betty La Fea, Getty Images
NIEZWYKŁE HISTORIE

Jak dziś wygląda Ana Maria Orozco? Była pierwszą Brzydulą!

Kobieta zmieniła się nie do poznania!

Aleksandra Frankowska 29 kwietnia 2022 11:50
Ana Maria Orozco, Betty Brzydula
Fot. Betty La Fea, Getty Images

Pierwszą aktorką na świecie, która wcieliła się w postać tytułowej Brzyduli, była Ana Maria Orozco. Niezbyt atrakcyjna, z aparatem na zębach i dość specyficzną fryzurą, aktorka była idealną kandydatką do roli brzydkiej Betty. W Polsce w rolę BrzydUli wcieliła się Julia Kamińska, zarówno w pierwszej, jak i drugiej części. W pewnym stopniu, aktorki w stworzonej charakteryzacji na potrzeby produkcji były do siebie nawet podobne. Serial Yo soy Betty, la fea zdobył ogromną popularność na całym świecie. Serial można było obejrzeć również w Polsce w latach 1999-2001. Jak dziś wygląda aktorka, która wcielała się postać Betty?  

Czytaj też: Los nie oszczędzał Christiny Applegate. Walka z rakiem piersi, stwardnienie rozsiane...

Jak wygląda teraz pierwsza Brzydula, Ana Maria Orozco?

Gęsta, nieco przetłuszczona grzywka, duże okulary niepasujące do całości i aparat na zębach – tak prezentowała się pierwsza Betty. Metamorfozę przeszła dopiero w ostatnich odcinkach, przeobrażając się z brzydkiego kaczątka w prawdziwego łabędzie. Przepiękna, nieskazitelna cera oraz idealny makijaż sprawiają, że od aktorki nie można oderwać wzroku.

Zobacz też: Zbigniew Suszyński był na szczycie, później usunął się w cień. Oto tajemnice gwiazdy serialu „Adam i Ewa”

Dziś Ana Maria Orozco jest nie do poznania. Aktorka w lipcu będzie obchodziła 49. urodziny lat i w dalszym ciągu możemy podziwiać ją w kolejnych produkcjach. Kolumbijska gwiazda pojawia się w nowych filmach, serialach i ma świetny styl, który naśladuje wiele jej fanek. Prywatnie, Ana Maria Orozco jest szczęśliwą mamą dwóch wspaniałych córek: Lucrecii i Mii. Czy pójdą w ślady sławnej mamy? 

Sama aktorka artystyczne zdolności odziedziczyła po rodzicach. Ojciec jest aktorem, a mama spikerką radiową. Na ekranie debiutowała u boku taty już jako mała dziewczynka. Potem jej kariera nabrała tempa. Światową popularność przyniosła jej właśnie rola Betty z telenoweli Yo soy Betty, la fea.  Ostatnio zachwycała w produkcjach: Porwana, Simona, Somos familia czy El regreso de Lucas. 

Gwiazda jest również w stałym kontakcie z fanami na Instagramie. Obserwuje ją tam prawie 900 tysięcy wielbicieli! Ta liczba robi wrażenie!  

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?