Oto sposoby jak być bardziej eko
Fot. STOCK ADOBE
STYL ŻYCIA

Prawdziwa ekologiczna rewolucja rozpocznie się w... Warszawie!

Sprawdźcie, o co chodzi

Marta Baran 25 maja 2019 13:00
Oto sposoby jak być bardziej eko
Fot. STOCK ADOBE

Plastikowe butelki nie od dziś stanowią problem dla ekologów. Wszelkiego rodzaju organizacje robią, co mogą, aby edukować społeczeństwo i pokazać, jak ważne dla środowiska jest segregowanie odpadów i minimalizowanie ich produkcji.

Warszawa walczy z odpadami

Aby zmniejszyć produkcję plastikowych odpadów w stolicy, Miasto Stołeczne Warszawa, Fundacja Nasza Ziemia i koncern Coca-Cola wystartowały z kolejnym etapem akcji Świat Bez Odpadów. W dziesięciu miejscach w stolicy pojawią się butelkomaty, w których będziemy mogli zostawić szklane i plastikowe butelki a także aluminiowe puszki. W zamian dostaniemy zniżkę na bilety do kina lub kupon do kawiarni!

Urządzenia zostaną  dostarczone przez firmę EcoTech System i będą bardzo proste w obsłudze. Każdy będzie mógł idąc do nich plastikowe butelki PET, szklane butelki i aluminiowe puszki. Po pobraniu aplikacji będziemy mieli możliwość zbierania ECO-punktów w zamian za oddany surowiec. Po uzbieraniu wystarczającej ilości punktów będziemy mogli wymieniać je na bilety kinowe, kupony na kawę lub rabaty na zakupy.

Rewolucja czas start

Pierwsze piec automatów pojawi się w mieście jeszcze tej wiosny, a dodatkowe pięć po wakacjach. Będą one idealnym uzupełnieniem zapowiedzianej ostatnio przez Ministra Henryka Kowalczyka ustawy o kaucji za opakowania PET. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Miasto Stołeczne Warszawa (@miasto_warszawa)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Miasto Stołeczne Warszawa (@miasto_warszawa)

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.