plaza-wakacje-2020-koronawirus-gdzie-jechac-tlumy-rosja-ukraina
Fot. AdobeStock.com
o tym się mówi!

Bezludne plaże w dobie koronawirusa? Widoki z Rosji, Ukrainy i Wielkiej Brytanii są przerażające!

Wakacyjny koszmar, którego nikt się nie spodziewał…

Redakcja VIVA! 8 lipca 2020 08:30
plaza-wakacje-2020-koronawirus-gdzie-jechac-tlumy-rosja-ukraina
Fot. AdobeStock.com

Zaczęły się wakacje! A z nimi w całej Europie przyszły upały. Letnicy wylegli więc na plaże… Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że lato 2020 roku jest inne niż wszystkie do tej pory. Cały świat boryka się bowiem z pandemią koronawirusa. Plażowanie i urlopy w tym sezonie miały wyglądać inaczej niż zwykle. Niestety, w wielu kurortach w Europie turyści nie zachowują nawet minimalnych zasad bezpieczeństwa. Przerażające zdjęcia z plaż Rosji, Ukrainy i Wielkiej Brytanii mówią same za siebie. 

Wakacje 2020: plaże pełne w Rosji i na Ukrainie

Dziesiątki tysięcy ludzi w zeszły weekend pojawiło się na plażach nad Morzem Czarnym w Rosji i na Ukrainie, ale pomimo ciągle niestabilnej sytuacji związanej z zachorowaniami na COVID-19 w obu krajach, niewiele można było znaleźć dowodów na to, że ktokolwiek słuchał porad, dotyczących zdrowia publicznego. Na plażach Odessy i Soczi próżno szukać osób, które utrzymują dystans społeczny, nie mówiąc już o noszeniu maseczek ochronnych. Na dodatek oba kurorty są bardziej oblegane przez turystów niż zwykle. Powód? W tym roku Unia Europejska zakazała wjazdu na jej teren podróżnym spoza UE. Piętnaście krajów zostało zwolnionych z zakazu, ale na liście nie ma ani Rosji, ani Ukrainy. Chiny, Wietnam i Tajlandia, inne popularne kierunki, pozostają również niedostępne dla obcokrajowców, a to właśnie w tych krajach Azji wielu Rosjan odbywa zwykle urlopy.

„Zwykle wyjeżdżamy za granicę: Emiraty, Tunezja, Turcja i tak samo planowaliśmy w tym roku [...], ale potem nasz plan się zmienił”, powiedziała Tatyana Kofler, Rosjanka, która spędza swój urlop w Soczi w rozmowie z portalem EuroNews.com

Zdesperowani rosyjscy i ukraińscy turyści spędzają więc wakacje na plażach w swoich krajach. Niestety nie dbają przy tym o ochronę przez zarażeniem koronawirusem, a statystyki z obu państw są alarmujące. Rosja wciąż zgłasza tysiące nowych infekcji dziennie, a kraj ma czwartą co do wielkości liczbę zachorowań na koronawirusa na świecie! Na Ukrainie, która zniosła większość restrykcji w czerwcu, w ostatnich tygodniach liczba infekcji znowu wzrosła, co skłoniło władze do rozważenia ponownego nałożenia ograniczeń w niektórych regionach. Kraj ma ponad 50 000 przypadków COVID-19 i prawie 1300 zgonów związanych z tą chorobą.


Plaże nad Morzem Czarnym są zatłoczone jak nigdy wcześniej!

morze-czarne-plaza-koronawirus-2020-tlum
Fot. East News

Plaże w Wielkiej Brytanii w dobie koronawirusa

Kolejnym krajem, w którym w dobie koronawirusa plaże są zatłoczone, a turyści nie dbają o dystans społeczny ani noszenie maseczek jest Wielka Brytania. Urzędnicy w południowej Anglii ogłosili poważne zaniepokojenie po tym, jak tysiące ludzi przybyło na lokalne plaże. Bournemouth i Sandbanks w Dorset zostały szczególnie dotknięte, ponieważ tłumy pojawiły się tam, aby cieszyć się jednym z najgorętszych dni w roku. Upały nie odpuszczają, a widoki z plaż w całym kraju są coraz bardziej przerażające…

wielka-brytania-plaza-koronawirus-2020-tlumy
Fot. Forum

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.