ZARA_otwiera_sklepy_ stacjonarne_na_jakich_zasadach
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Zara powoli otwiera swoje sklepy stacjonarne!

Gdzie sprawdzić, który z nich już działa?

Marcin Brzeziński 30 kwietnia 2020 16:29
ZARA_otwiera_sklepy_ stacjonarne_na_jakich_zasadach
Fot. Getty Images

Jak już wiemy, polska gospodarka powoli wychodzi z kwarantanny. Od 4 maja otwarte mają zostać na przykład galerie handlowe. „Warunkiem jest utrzymywanie dystansu, które obecnie obowiązuje w sklepach spożywczych. Chodzi o zasadę jednego klienta na 15 mkw. Co ważne - do powierzchni sprzedażowej nie wlicza się powierzchnia korytarzy”, mówił premier Mateusz Morawiecki. "W centrach handlowych nie mogą funkcjonować jednak kluby fitness i przestrzeń rekreacyjna (np. place zabaw). Nie mogą funkcjonować także miejsca, w których spożywa się posiłki na miejscu (tzw. food court)”, czytamy na rządowej stronie poświęconej walce z koronawirusem.

Nowe zasady działania w galerach handlowych

Jakie zasady będą obowiązywały w otwartych po przerwie galeriach handlowych? Czytamy, że zaleca się utrzymanie odległości przynajmniej dwóch metrów pomiędzy klientami. Każda osoba w galerii będzie musiała również zasłaniać nos i usta. Klienci będą ponadto mieli obowiązek noszenia rękawiczek jednorazowych lub foliowych, które ma zapewnić operator sklepu. Ponadto galerie będą musiały zapewnić możliwość kupienia maseczek w przynajmniej jednym sklepie lub punkcie. Konieczne też będzie umieszczenie informacji przy wejściu o takiej możliwości ze wskazaniem lokalizacji punktu sprzedaży maseczek.

Jakie sieciówki otwierają już swoje sklepy?

Niektóre sieciówki nie czekają do maja. Cztery swoje sklepy, które nie mieszczą się w galeriach handlowych otworzyło już H&M, a polska marka CCC zdecydowała się na wznowienie działalności ponad stu. Również popularna Zara otworzyła już pierwszy salon przy Rynku Głównym w Krakowie, który działa w godzinach 11:00 - 20:00. Kiedy można spodziewać się otwarcia kolejnych np. salonu przy Marszałkowskiej w Warszawie. Informacje te można znaleźć na stronie internetowej Zara.pl. A wy stęskniliście się już za wizytami w sklepach?

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Trener personalny DANIEL QCZAJ zdobył się na coming out. Co mu dała ta decyzja, a co zabrała? ALŻBETA LENSKA dwa lata temu o mało nie umarła. To wydarzenie w zaskakujący sposób zmieniło jej życie. W VIVIE! na Lato cykl Ona o Niej – MAŁGORZATA POTOCKA o KALINIE JĘDRUSIK: „Przez jednych kochana, przez innych nienawidzona. Polska Marilyn Monroe…”. W cyklu Sztuka gotowania – AGNIESZKA MACIĄG zdradza, jak zatrzymać młodość. W Podróżach z Historią – kultowe miejsca: magiczna leśniczówka w Praniu, Krzyże „lepsze niż Paryże…”.