ZE ŚWIATA MODY

Wystawa Christiana Louboutina otworzy się w Paryżu!

Co na niej zobaczymy oprócz słynnych butów?

Marcin Brzeziński 16 lipca 2019 19:29
wystawa Christiana Louboutina w Paryżu w  2020 roku
Fot. Materiały prasowe

W paryskim Palais de la Porte Dorée 25 lutego 2020 roku otworzy się wystawa poświęcona twórczości wielkiego szewca Christiana Louboutina. Miejsce nie jest przypadkowe. To ono znalazło się na jednym z pierwszych rysunków, które własnoręcznie wykonał 12-letni Christian. A teraz właśnie w nim będziemy podziwiać ekspozycję przygotowaną przez Oliviera Gabeta, dyrektora paryskiego Musée des Arts Décoratifs. Znajdą się na niej oczywiście słynne projekty ojca butów o czerwonych podeszwach i jego inspiracje. A jest ich nieskończenie wiele. „Gdziekolwiek pójdę jest zawsze ogród do zobaczenia albo muzeum, kościół, jakiś element architektury. Otwarty umysł to moje główne narzędzie inspiracji. Po prostu staram się iść, tam gdzie inni nie chcą”, tłumaczył kiedyś projektant.

Co jeszcze znajdzie się na wystawie?

Oprócz dzieł (bo tak chyba trzeba nazwać jego słynne buty) Louboutina zobaczymy również jego ulubione przedmioty: szkło artystyczne Maison du Vitrail, baldachim z Sewilli czy meble z Bhutanu. Na wystawie znajdą się też efekty współpracy projektanta z innymi twórcami: amerykańskim reżyserem Davidem Lynchem, nowozelandzką artystką multimedialną Lisą Reihana, hiszpańską choreografką Blancą Li i pakistańskim artystą Imranem Qureshi. Nie możemy się doczekać!

Christiana Louboutin i Olivier Gabet, dyrektora paryskiego Musée des Arts Décoratifs.

wystawa Christiana Louboutina w Paryżu w  2020 roku
Fot. Materiały prasowe

Buty zaprojektowane przez Christiana Louboutina w 1987 roku.

wystawa Christiana Louboutina w Paryżu w  2020 roku
Fot. Materiały prasowe

Christian Louboutin w paryskim Palais de la Porte Dorée.

wystawa Christiana Louboutina w Paryżu w  2020 roku
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Poznaj historię miłości Agnieszki Woźniak-Starak i jej męża Piotra!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Trzy kobiety, które w najnowszym serialu Polsatu „Zawsze warto” połączyło przypadkowe dramatyczne wydarzenie: Weronika Rosati, Katarzyna Zielińska i Julia Wieniawa. Edyta Geppert o pasji śpiewania i życiowych wyborach oraz Dominika Gwit i Wojciech Dunaszewski o tym, co ślub zmienił w ich życiu.