Wystawa poświęcona dzieciństwu Christiana Diora w jego rodzinnym domu w Normandii
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA MODY

Wyjątkowa wystawa poświęcona dzieciństwu Christiana Diora w jego rodzinnym domu w Normandii!

Marcin Brzeziński 12 kwietnia 2017 06:30
Wystawa poświęcona dzieciństwu Christiana Diora w jego rodzinnym domu w Normandii
Fot. Materiały prasowe

Jeden z najsłynniejszych projektantów historii mody, Christian Dior przyszedł na świat w 21 stycznia 1905 roku w Granville we francuskiej Normandii. Od dwudziestu lat w jego rodzinnym domu działa Musée Christian Dior. Z okazji 70. rocznicy istnienia domu mody Dior zorganizowano w nim wystawę zatytułowaną „Christian Dior et Granville: Aux Sources de la Légende” czyli „Christian Dior i Granville: Źródła legendy”. Ekspozycja ma pokazać, jaki wpływ miało dzieciństwo spędzone w tym zasobnym (i wręcz bajkowym) domu na przyszłą twórczość wielkiego kreatora.

 

Polecamy też: Z okazji swoich 70. urodzin dom mody Dior wydaje książki poświęcone kolejnym projektantom marki!

 

W różanym ogrodzie

Sam Christian Dior był zresztą przekonany, że lata spędzone w willi nazywanej Les Rhumbs ukształtowały go na zawsze. „Cóż mogę powiedzieć? Moje życie i mój styl zawdzięczają prawie wszystko temu miejscu”, powiedział w jednym z wywiadów. Goście wystawy będą mogli poznać aż trzy poziomy rodzinnego domu projektanta, zajrzeć do gabinetu jego ojca (są tam erotyczne, japońskie ryciny), obejrzeć zachowane archiwalne dokumenty i fotografie. Osobną część ekspozycji stanowią suknie haute couture zaprojektowane przez Diora. W słoneczne dni, wielką atrakcją jest otaczający dom różany ogród - duma matki Diora. Wizyta w Granville to zatem prawdziwa podróż w czasie.

 

Christian Dior et Granville: Aux Sources de la Légende, Musée Christian Dior, Granville, Francja. Wystawa czynna do 24 września 2017.

 

Wystawa poświęcona dzieciństwu Christiana Diora w jego rodzinnym domu w Normandii
Fot. Materiały prasowe

Suknie haute couture zaprojektowane przez Christiana Diora prezentowane na wystawie.

Polecamy też: 112 lat temu urodził się Christian Dior. Co zawdzięczamy temu wielkiemu projektantowi?

 

Wystawa poświęcona dzieciństwu Christiana Diora w jego rodzinnym domu w Normandii
Fot. Materiały prasowe/©Christian Dior Museum

Plakat z wystawy i zdjęcie rodziny Dior z 1912 roku.

 

Polecamy też: Maria Grazia Chiuri zaprasza do tajemniczego ogrodu! Oto jej pierwsza kolekcja couture dla Diora!

 

 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?