Spektakl ku czci Karla Lagerfelda zostanie pokazany w Paryżu
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY

Spektakl ku czci Karla Lagerfelda zostanie pokazany w Paryżu!

Tak pożegnają go domy mody, którymi kierował!

Marcin Brzeziński 5 czerwca 2019 18:28
Spektakl ku czci Karla Lagerfelda zostanie pokazany w Paryżu
Fot. Getty Images

Już 20 czerwca w paryskim Grand Palais będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Będzie to spektakl zatytułowany Karl For Ever, którym domy mody Chanel, Fendi i marka nosząca jego nazwisko oddadzą hołd swemu długoletniemu dyrektorowi kreatywnemu. Do tej pory nie było ku temu szczególnej możliwości. Karl Lagerfeld powtarzał przecież: „Pogrzeb? Po moim trupie”. Zgodnie więc z życzeniem projektanta jego prochy zostały złożone w Nanterre podczas prywatnej uroczystości. Dopiero teraz świat mody będzie miał możliwość godnego pożegnania swego wielkiego przedstawiciela.

Karl For Ever

Za spektakl Karl For Ever odpowiada kanadyjski reżyser operowy Robert Carsen. Jak mówi będzie to „radosna celebracja dorobku Karla”. Złożą się na nią filmy wyświetlane na trzech gigantycznych ekranach, występy śpiewaków, muzyków i tancerzy. Spektakl zostanie pokazany tylko raz i obejrzy go dwa i pół tysiąca zaproszonych gości. Na koniec powiedzmy jeszcze, że wybór miejsca był całkowicie nieprzypadkowy. To przecież w paryskim Grand Palais od 2005 roku Karl Lagerfeld pokazywał kolekcji ready-to-wear i haute couture Chanel. I to tu wyczarował zarówno supermarket, jak i wieżę Eiffla. Choć od śmierci Cesarza mody minęło zaledwie parę miesięcy, bardzo brakuje jego rozmachu i wyobraźni.

Cara Delevingne Karl Lagerfeld Lily-Rose Depp.

Pokaz Chanel na jesień/zimę 2017, Karl Lagerfeld, Lily-Rose Depp, Cara Delevingne
Fot. East News

Karl Lagerfeld w finale pokazu Chanel haute couture na jesień 2018 w paryskim Grand Palais.

Pokaz Chanel haute couture na jesień 2018
Fot. East News

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Napisałam tę książkę po to, żeby oczyścić siebie dla dzieci. Żeby nie mieć już bagażu”, mówi w poruszającym wywiadzie wybitna pływaczka, OTYLIA JĘDRZEJCZAK. Były mąż Anji Rubik, SASHA KNEZEVIC, rozpoczął nowe życie – jako tata i jako… artysta. DEMI MOORE odkrywa mroczne strony swojego życia. Ile zostało z buntowniczki w MAŁGORZACIE OSTROWSKIEJ?