Sofia Coppola zrealizowała wideo o Chanel
Fot. Damon Baker / Courtesy of Chanel
ZE ŚWIATA MODY

Sofia Coppola stworzyła film podsumowujący spuściznę po Gabrielle Chanel!

Jest naprawdę niezwykły

Sabina Zięba 11 października 2019 15:15
Sofia Coppola zrealizowała wideo o Chanel
Fot. Damon Baker / Courtesy of Chanel

Z okazji przygotowań do otwarcia specjalnej wystawy Mademoiselle Privé w Tokio, zdobywczyni Oscara, Sofia Coppola, zrealizowała film oddający hołd twórczyni francuskiego domu mody, Gabrielle Chanel. Wykorzystując archiwalne materiały marki, reżyser zachwyciła nie tylko pasjonatów mody.

Wideo Sofii Coppoli o domu mody Chanel

Sofia Coppola postanowiła pokazać współczesną wizję powstawania domu mody Chanel. Wykorzystała w tym celu zdjęcia i filmy z przeszłości, a także fragmenty reklam. Sama tłumaczy: „Zrobiłam kolaż z archiwów Chanel, próbując uchwycić esencję tego, co zaczęła Coco, a Karl i Virginie kontynuowali, przedstawiając współczesną kobietę Chanel”.

Film zaczyna się od ujęcia Catherine Deneuve z jej kampanii Chanel N°5 z lat 70. Mówi o tym, że popiera pomysł bycia wiernym sobie: „Kobieta nie zawsze jest taka sama. Czasami jesteśmy skore do współdziałania, lecz nieraz bywamy bardzo trudne. Ale bycie skomplikowanym nie wyklucza współpracy, prawda? Więc zawrzyjmy pakt, tylko ty i Catherine Deneuve - nigdy niczego nie zmieniaj”.

Następnie zostajemy zabrani w podróż przez lata, widząc m. in. ucieszoną Marilyn Monroe, upinającą swoje kreacje Gabrielle Chanel, ujęcia z pokazów mody czy niezwykłe kampanie i zdjęcia, pokazujące, jak wiele różnorodnych osób pokochało kultowy dom mody.

Wspólna historia Coppoli i Chanel

Okazuje się, że ta współpraca nie jest przypadkowa i ma głębszą historię - znana reżyser od dawna ma związek z Chanel. W wywiadzie dla Vogue wyjawiła, że przed laty francuska aktorka, Carole Bouquet, przedstawiła ją Karlowi Lagerfeldowi, który zaproponował jej pracę: „Pracowałam jako stażysta w Chanel. To było niesamowite, choć początkowo przerażające. Miałam 15 lat i byłam trochę zastraszona, ale Karl był bardzo miły. To miało miejsce w latach osiemdziesiątych, załatwiałam różne sprawy i współpracowałam przy pokazie mody… Fajny czas na spotkanie z Chanel”.

Obecnie z dyrektor artystyczną domu mody, Virginie Viard, Coppola podziela estetyczną wizję, która doprowadziła obie kobiety do nawiązania prawdziwej przyjaźni, opartej na wzajemnym szacunku i podziwie.  Jej szykowne i całkowicie hipnotyzujące dzieło jest owocem tej znajomości. Zobaczcie to niezwykłe wideo poniżej!  

Gabrielle Chanel

Coco Chanel
Fot. BE&W

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.