Sofia Coppola zrealizowała wideo o Chanel
Fot. Damon Baker / Courtesy of Chanel
ZE ŚWIATA MODY

Sofia Coppola stworzyła film podsumowujący spuściznę po Gabrielle Chanel!

Jest naprawdę niezwykły

Sabina Zięba 11 października 2019 15:15
Sofia Coppola zrealizowała wideo o Chanel
Fot. Damon Baker / Courtesy of Chanel

Z okazji przygotowań do otwarcia specjalnej wystawy Mademoiselle Privé w Tokio, zdobywczyni Oscara, Sofia Coppola, zrealizowała film oddający hołd twórczyni francuskiego domu mody, Gabrielle Chanel. Wykorzystując archiwalne materiały marki, reżyser zachwyciła nie tylko pasjonatów mody.

Wideo Sofii Coppoli o domu mody Chanel

Sofia Coppola postanowiła pokazać współczesną wizję powstawania domu mody Chanel. Wykorzystała w tym celu zdjęcia i filmy z przeszłości, a także fragmenty reklam. Sama tłumaczy: „Zrobiłam kolaż z archiwów Chanel, próbując uchwycić esencję tego, co zaczęła Coco, a Karl i Virginie kontynuowali, przedstawiając współczesną kobietę Chanel”.

Film zaczyna się od ujęcia Catherine Deneuve z jej kampanii Chanel N°5 z lat 70. Mówi o tym, że popiera pomysł bycia wiernym sobie: „Kobieta nie zawsze jest taka sama. Czasami jesteśmy skore do współdziałania, lecz nieraz bywamy bardzo trudne. Ale bycie skomplikowanym nie wyklucza współpracy, prawda? Więc zawrzyjmy pakt, tylko ty i Catherine Deneuve - nigdy niczego nie zmieniaj”.

Następnie zostajemy zabrani w podróż przez lata, widząc m. in. ucieszoną Marilyn Monroe, upinającą swoje kreacje Gabrielle Chanel, ujęcia z pokazów mody czy niezwykłe kampanie i zdjęcia, pokazujące, jak wiele różnorodnych osób pokochało kultowy dom mody.

Wspólna historia Coppoli i Chanel

Okazuje się, że ta współpraca nie jest przypadkowa i ma głębszą historię - znana reżyser od dawna ma związek z Chanel. W wywiadzie dla Vogue wyjawiła, że przed laty francuska aktorka, Carole Bouquet, przedstawiła ją Karlowi Lagerfeldowi, który zaproponował jej pracę: „Pracowałam jako stażysta w Chanel. To było niesamowite, choć początkowo przerażające. Miałam 15 lat i byłam trochę zastraszona, ale Karl był bardzo miły. To miało miejsce w latach osiemdziesiątych, załatwiałam różne sprawy i współpracowałam przy pokazie mody… Fajny czas na spotkanie z Chanel”.

Obecnie z dyrektor artystyczną domu mody, Virginie Viard, Coppola podziela estetyczną wizję, która doprowadziła obie kobiety do nawiązania prawdziwej przyjaźni, opartej na wzajemnym szacunku i podziwie.  Jej szykowne i całkowicie hipnotyzujące dzieło jest owocem tej znajomości. Zobaczcie to niezwykłe wideo poniżej!  

Gabrielle Chanel

Coco Chanel
Fot. BE&W

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.