Elie Saab buduje apartamenty w Dubaju
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY

Elie Saab zmienia branżę i... buduje nieruchomości!

Te apartamenty będą naprawdę luksusowe...

Sabina Zięba 23 kwietnia 2019 20:30
Elie Saab buduje apartamenty w Dubaju
Fot. Getty Images

Słynący z zapierających dech w piersiach kreacji haute couture oraz sukien ślubnych Elie Saab postanowił zaangażować się w nową dziedzinę. Libański designer kilka dni temu ogłosił, że będzie można zakupić nie tylko ubrania sygnowane jego nazwiskiem, ale również... apartamenty i meble! Skąd taki pomysł i gdzie znajdziemy budynki jego projektu?

Apartamenty Eliego Saaba w Dubaju

Elie Saab poinformował, że podjął współpracę z potężnym deweloperem Emaar, by wspólnymi siłami zbudować luksusowe wieżowce wzdłuż najbardziej spektakularnej plaży w Dubaju. Pierwszy z nich, Grand Bleu Tower, powstanie w 2023 roku. Będą się w nim znajdować apartamenty z ilością od jednej do czterech sypialni. Każda z nich będzie miała balkon z widokiem na Palm Jumeirah i Zatokę Perską.

Sam projektant wyznał: „Odzwierciedlając wrodzoną elegancję i wyjątkowe detale, wystawne rezydencje będą odzwierciedlać luksusowe dziedzictwo stylu mojej marki”. Wiadomo, że wnętrza będą utrzymane w odcieniach złota, szmaragdowej zieleni, kości słoniowej i czerni. Określono to jako inspirację art deco oraz architekturą South Beach z lat 30. XX wieku.

Ponadto ekskluzywnymi udogodnieniami dla właścicieli apartamentów będzie m. in. prywatna plaża o długości 1,5 kilometra, luksusowe sklepy detaliczne, basen, siłownia, nowoczesne restauracje czy klub jachtowy. Wieże mają umożliwiać dekadencki, nadmorski oraz kosmopolityczny styl życia.  

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Napisałam tę książkę po to, żeby oczyścić siebie dla dzieci. Żeby nie mieć już bagażu”, mówi w poruszającym wywiadzie wybitna pływaczka, OTYLIA JĘDRZEJCZAK. Były mąż Anji Rubik, SASHA KNEZEVIC, rozpoczął nowe życie – jako tata i jako… artysta. DEMI MOORE odkrywa mroczne strony swojego życia. Ile zostało z buntowniczki w MAŁGORZACIE OSTROWSKIEJ?