ZE ŚWIATA MODY

Elie Saab zmienia branżę i... buduje nieruchomości!

Te apartamenty będą naprawdę luksusowe...

Sabina Zięba 23 kwietnia 2019 20:30
Elie Saab buduje apartamenty w Dubaju
Fot. Getty Images

Słynący z zapierających dech w piersiach kreacji haute couture oraz sukien ślubnych Elie Saab postanowił zaangażować się w nową dziedzinę. Libański designer kilka dni temu ogłosił, że będzie można zakupić nie tylko ubrania sygnowane jego nazwiskiem, ale również... apartamenty i meble! Skąd taki pomysł i gdzie znajdziemy budynki jego projektu?

Apartamenty Eliego Saaba w Dubaju

Elie Saab poinformował, że podjął współpracę z potężnym deweloperem Emaar, by wspólnymi siłami zbudować luksusowe wieżowce wzdłuż najbardziej spektakularnej plaży w Dubaju. Pierwszy z nich, Grand Bleu Tower, powstanie w 2023 roku. Będą się w nim znajdować apartamenty z ilością od jednej do czterech sypialni. Każda z nich będzie miała balkon z widokiem na Palm Jumeirah i Zatokę Perską.

Sam projektant wyznał: „Odzwierciedlając wrodzoną elegancję i wyjątkowe detale, wystawne rezydencje będą odzwierciedlać luksusowe dziedzictwo stylu mojej marki”. Wiadomo, że wnętrza będą utrzymane w odcieniach złota, szmaragdowej zieleni, kości słoniowej i czerni. Określono to jako inspirację art deco oraz architekturą South Beach z lat 30. XX wieku.

Ponadto ekskluzywnymi udogodnieniami dla właścicieli apartamentów będzie m. in. prywatna plaża o długości 1,5 kilometra, luksusowe sklepy detaliczne, basen, siłownia, nowoczesne restauracje czy klub jachtowy. Wieże mają umożliwiać dekadencki, nadmorski oraz kosmopolityczny styl życia.  

Wideo

Dziś wypada 3. rocznica ich ślubu. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Monika Olejnik, Martyna Wojciechowska, Joanna Przetakiewicz, Anna Lewandowska i Jessica Mercedes Kirschner. Pięć niezwykłych kobiet w niezwykłej sesji VIVY!. Janusz L. Wiśniewski w mocnej rozmowie o współczesnych kobietach oraz Debora i Joszko Brodowie z 11-stką dzieci o sile rodziny.