Perfumy Chanel Nº5, Marilyn Monroe
Fot. Materiały prasowe, Pinterest
O TYM JEST GŁOŚNO

Słynne perfumy Chanel Nº5 w niebezpieczeństwie! Nie zgadniecie dlaczego!

Marcin Brzeziński 6 grudnia 2016 19:45
Perfumy Chanel Nº5, Marilyn Monroe
Fot. Materiały prasowe, Pinterest

Chanel Nº5 w niebezpieczeństwie! Legendarny francuski dom mody wydał niedawno oświadczenie, w którym zagroził, że będzie zmuszony zamknąć swoją sławną fabrykę perfum w mieście Grasse. Dlatego, że… francuska kolej SNCF ma zamiar zbudować wiadukt dla szybkiego pociągu nad polami róż i jaśminów otaczającymi miasto, co zdaniem Chanel poważnie zagraża temu ekosystemowi. A bez tuzina róż i tysiąca kwiatów jaśminu z Grass nie może powstać żadna buteleczka perfum Chanel Nº5! Dodajmy, że tyle kwiatów potrzebnych jest by wyprodukować buteleczkę… o pojemności 30 ml.

 

Polecamy też: Już jest zwiastun reklamy Chanel Nº5 z Lily Rose Depp! A my przypominamy najwspanialsze reklamówki tych perfum!

 

Czy nie szkoda róż?

SNCF tłumaczy, że musi poprawić komunikację z Lazurowym Wybrzeżem, swoim najbardziej dochodowym kierunkiem wakacyjnym. Chanel zaś utrzymuje, że wymyślone przez Coco Chanel i skomponowane przez przez Ernesta Beaux w 1921 roku perfumy są francuskim dobrem narodowym. A bez róż i jaśminu z Grasse już nigdy nie będą takie same. Kto wygra ten spór? Kolej czy majowe róże? Czas pokaże!

 

Perfumy Chanel Nº5
Fot. Materiały prasowe

Catherine Deneuve i  Lily Rose Depp w reklamie kultowego zapachu Chanel Nº5.

 

Polecamy też: Ale kariera! Córka Johnny'ego Deppa - Lily Rose, została twarzą nowego zapachu Chanel. Dobry pomysł?

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.