Perfumy Chanel Nº5, Marilyn Monroe
Fot. Materiały prasowe, Pinterest
O TYM JEST GŁOŚNO

Słynne perfumy Chanel Nº5 w niebezpieczeństwie! Nie zgadniecie dlaczego!

Marcin Brzeziński 6 grudnia 2016 19:45
Perfumy Chanel Nº5, Marilyn Monroe
Fot. Materiały prasowe, Pinterest

Chanel Nº5 w niebezpieczeństwie! Legendarny francuski dom mody wydał niedawno oświadczenie, w którym zagroził, że będzie zmuszony zamknąć swoją sławną fabrykę perfum w mieście Grasse. Dlatego, że… francuska kolej SNCF ma zamiar zbudować wiadukt dla szybkiego pociągu nad polami róż i jaśminów otaczającymi miasto, co zdaniem Chanel poważnie zagraża temu ekosystemowi. A bez tuzina róż i tysiąca kwiatów jaśminu z Grass nie może powstać żadna buteleczka perfum Chanel Nº5! Dodajmy, że tyle kwiatów potrzebnych jest by wyprodukować buteleczkę… o pojemności 30 ml.

 

Polecamy też: Już jest zwiastun reklamy Chanel Nº5 z Lily Rose Depp! A my przypominamy najwspanialsze reklamówki tych perfum!

 

Czy nie szkoda róż?

SNCF tłumaczy, że musi poprawić komunikację z Lazurowym Wybrzeżem, swoim najbardziej dochodowym kierunkiem wakacyjnym. Chanel zaś utrzymuje, że wymyślone przez Coco Chanel i skomponowane przez przez Ernesta Beaux w 1921 roku perfumy są francuskim dobrem narodowym. A bez róż i jaśminu z Grasse już nigdy nie będą takie same. Kto wygra ten spór? Kolej czy majowe róże? Czas pokaże!

 

Perfumy Chanel Nº5
Fot. Materiały prasowe

Catherine Deneuve i  Lily Rose Depp w reklamie kultowego zapachu Chanel Nº5.

 

Polecamy też: Ale kariera! Córka Johnny'ego Deppa - Lily Rose, została twarzą nowego zapachu Chanel. Dobry pomysł?

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.