Perfumy Chanel Nº5, Marilyn Monroe
Fot. Materiały prasowe, Pinterest
O TYM JEST GŁOŚNO

Słynne perfumy Chanel Nº5 w niebezpieczeństwie! Nie zgadniecie dlaczego!

Marcin Brzeziński 6 grudnia 2016 19:45
Perfumy Chanel Nº5, Marilyn Monroe
Fot. Materiały prasowe, Pinterest

Chanel Nº5 w niebezpieczeństwie! Legendarny francuski dom mody wydał niedawno oświadczenie, w którym zagroził, że będzie zmuszony zamknąć swoją sławną fabrykę perfum w mieście Grasse. Dlatego, że… francuska kolej SNCF ma zamiar zbudować wiadukt dla szybkiego pociągu nad polami róż i jaśminów otaczającymi miasto, co zdaniem Chanel poważnie zagraża temu ekosystemowi. A bez tuzina róż i tysiąca kwiatów jaśminu z Grass nie może powstać żadna buteleczka perfum Chanel Nº5! Dodajmy, że tyle kwiatów potrzebnych jest by wyprodukować buteleczkę… o pojemności 30 ml.

 

Polecamy też: Już jest zwiastun reklamy Chanel Nº5 z Lily Rose Depp! A my przypominamy najwspanialsze reklamówki tych perfum!

 

Czy nie szkoda róż?

SNCF tłumaczy, że musi poprawić komunikację z Lazurowym Wybrzeżem, swoim najbardziej dochodowym kierunkiem wakacyjnym. Chanel zaś utrzymuje, że wymyślone przez Coco Chanel i skomponowane przez przez Ernesta Beaux w 1921 roku perfumy są francuskim dobrem narodowym. A bez róż i jaśminu z Grasse już nigdy nie będą takie same. Kto wygra ten spór? Kolej czy majowe róże? Czas pokaże!

 

Perfumy Chanel Nº5
Fot. Materiały prasowe

Catherine Deneuve i  Lily Rose Depp w reklamie kultowego zapachu Chanel Nº5.

 

Polecamy też: Ale kariera! Córka Johnny'ego Deppa - Lily Rose, została twarzą nowego zapachu Chanel. Dobry pomysł?

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.