Perfumy Chanel Nº5, Marilyn Monroe
Fot. Materiały prasowe, Pinterest
O TYM JEST GŁOŚNO

Słynne perfumy Chanel Nº5 w niebezpieczeństwie! Nie zgadniecie dlaczego!

Marcin Brzeziński 6 grudnia 2016 19:45
Perfumy Chanel Nº5, Marilyn Monroe
Fot. Materiały prasowe, Pinterest

Chanel Nº5 w niebezpieczeństwie! Legendarny francuski dom mody wydał niedawno oświadczenie, w którym zagroził, że będzie zmuszony zamknąć swoją sławną fabrykę perfum w mieście Grasse. Dlatego, że… francuska kolej SNCF ma zamiar zbudować wiadukt dla szybkiego pociągu nad polami róż i jaśminów otaczającymi miasto, co zdaniem Chanel poważnie zagraża temu ekosystemowi. A bez tuzina róż i tysiąca kwiatów jaśminu z Grass nie może powstać żadna buteleczka perfum Chanel Nº5! Dodajmy, że tyle kwiatów potrzebnych jest by wyprodukować buteleczkę… o pojemności 30 ml.

 

Polecamy też: Już jest zwiastun reklamy Chanel Nº5 z Lily Rose Depp! A my przypominamy najwspanialsze reklamówki tych perfum!

 

Czy nie szkoda róż?

SNCF tłumaczy, że musi poprawić komunikację z Lazurowym Wybrzeżem, swoim najbardziej dochodowym kierunkiem wakacyjnym. Chanel zaś utrzymuje, że wymyślone przez Coco Chanel i skomponowane przez przez Ernesta Beaux w 1921 roku perfumy są francuskim dobrem narodowym. A bez róż i jaśminu z Grasse już nigdy nie będą takie same. Kto wygra ten spór? Kolej czy majowe róże? Czas pokaże!

 

Perfumy Chanel Nº5
Fot. Materiały prasowe

Catherine Deneuve i  Lily Rose Depp w reklamie kultowego zapachu Chanel Nº5.

 

Polecamy też: Ale kariera! Córka Johnny'ego Deppa - Lily Rose, została twarzą nowego zapachu Chanel. Dobry pomysł?

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.