Perfumy Chanel Nº5, Marilyn Monroe
Fot. Materiały prasowe, Pinterest
O TYM JEST GŁOŚNO

Słynne perfumy Chanel Nº5 w niebezpieczeństwie! Nie zgadniecie dlaczego!

Marcin Brzeziński 6 grudnia 2016 19:45
Perfumy Chanel Nº5, Marilyn Monroe
Fot. Materiały prasowe, Pinterest

Chanel Nº5 w niebezpieczeństwie! Legendarny francuski dom mody wydał niedawno oświadczenie, w którym zagroził, że będzie zmuszony zamknąć swoją sławną fabrykę perfum w mieście Grasse. Dlatego, że… francuska kolej SNCF ma zamiar zbudować wiadukt dla szybkiego pociągu nad polami róż i jaśminów otaczającymi miasto, co zdaniem Chanel poważnie zagraża temu ekosystemowi. A bez tuzina róż i tysiąca kwiatów jaśminu z Grass nie może powstać żadna buteleczka perfum Chanel Nº5! Dodajmy, że tyle kwiatów potrzebnych jest by wyprodukować buteleczkę… o pojemności 30 ml.

 

Polecamy też: Już jest zwiastun reklamy Chanel Nº5 z Lily Rose Depp! A my przypominamy najwspanialsze reklamówki tych perfum!

 

Czy nie szkoda róż?

SNCF tłumaczy, że musi poprawić komunikację z Lazurowym Wybrzeżem, swoim najbardziej dochodowym kierunkiem wakacyjnym. Chanel zaś utrzymuje, że wymyślone przez Coco Chanel i skomponowane przez przez Ernesta Beaux w 1921 roku perfumy są francuskim dobrem narodowym. A bez róż i jaśminu z Grasse już nigdy nie będą takie same. Kto wygra ten spór? Kolej czy majowe róże? Czas pokaże!

 

Perfumy Chanel Nº5
Fot. Materiały prasowe

Catherine Deneuve i  Lily Rose Depp w reklamie kultowego zapachu Chanel Nº5.

 

Polecamy też: Ale kariera! Córka Johnny'ego Deppa - Lily Rose, została twarzą nowego zapachu Chanel. Dobry pomysł?

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!