Obrońcy praw zwierząt z PETA kupili akcje koncernu Louis Vuitton Moet Hennessey
Fot. Materiały prasowe
VIVA! Tylko u nas

Obrońcy praw zwierząt z PETA kupili udziały w koncernie Louis Vuitton Moet Hennessey! Dlaczego?

Marcin Brzeziński 18 stycznia 2017 20:15
Obrońcy praw zwierząt z PETA kupili akcje koncernu Louis Vuitton Moet Hennessey
Fot. Materiały prasowe

Organizacja walcząca o prawa zwierząt People for the Ethical Treatment of Animals czyli w skrócie PETA kupiła akcje koncernu Louis Vuitton Moet Hennessey (LVMH), właściciela wielu sławnych marek, w tym m.in. Louis Vuitton, Fendi, Dior czy Marc Jacobs. W ten sposób chce aktywnie walczyć z wykorzystywaniem skór egzotycznych zwierząt przez przemysł modowy. Choć nie ujawniono, jaki dokładnie pakiet akcji wszedł w posiadanie PETA to jest wystarczający by przedstawiciele organizacji mogli brać udział w posiedzeniach akcjonariuszy LVMH i zadawać pytania zarządowi koncernu. Dodajmy: pytania często kłopotliwe.

 

Polecamy też: Poznajcie najdroższą… używaną torebkę świata! Kosztowała ponad milion złotych!

 

Piekło na farmie krokodyli

Do takiego ruchu skłonił PETA ujawniony na początku roku film pokazujący, w jak okrutny sposób traktowane są krokodyle na pewnej farmie w Wietnamie. Jak się wkrótce okazało, farma ta dostarczała skóry do garbarni należącej do koncernu LVMH. Przedstawicielka koncernu, Sylvie Bernard, w swoim oświadczeniu twierdziła wprawdzie, że LVMH nie kupuje od dawna skór z tego źródła, ale PETA postanowiła wkroczyć do działania. I poprzez zakup akcji sprawdzić, czy właściciel słynnej marki Louis Vuitton nie przyczynia się w ten czy inny sposób do cierpienia zwierząt. Mamy nadzieję, że z biegiem czasu wszystkie wątpliwości zostaną wyjaśnione.

 

Zobaczcie szokujący film „Behind the Leather" zrealizowany przez PETA !

 

Polecamy też: Najbardziej pożądana torebka sezonu domu mody Dior kosztuje fortunę. Ten film pokaże wam dlaczego!

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.