Obrońcy praw zwierząt z PETA kupili akcje koncernu Louis Vuitton Moet Hennessey
Fot. Materiały prasowe
VIVA! Tylko u nas

Obrońcy praw zwierząt z PETA kupili udziały w koncernie Louis Vuitton Moet Hennessey! Dlaczego?

Marcin Brzeziński 18 stycznia 2017 20:15
Obrońcy praw zwierząt z PETA kupili akcje koncernu Louis Vuitton Moet Hennessey
Fot. Materiały prasowe

Organizacja walcząca o prawa zwierząt People for the Ethical Treatment of Animals czyli w skrócie PETA kupiła akcje koncernu Louis Vuitton Moet Hennessey (LVMH), właściciela wielu sławnych marek, w tym m.in. Louis Vuitton, Fendi, Dior czy Marc Jacobs. W ten sposób chce aktywnie walczyć z wykorzystywaniem skór egzotycznych zwierząt przez przemysł modowy. Choć nie ujawniono, jaki dokładnie pakiet akcji wszedł w posiadanie PETA to jest wystarczający by przedstawiciele organizacji mogli brać udział w posiedzeniach akcjonariuszy LVMH i zadawać pytania zarządowi koncernu. Dodajmy: pytania często kłopotliwe.

 

Polecamy też: Poznajcie najdroższą… używaną torebkę świata! Kosztowała ponad milion złotych!

 

Piekło na farmie krokodyli

Do takiego ruchu skłonił PETA ujawniony na początku roku film pokazujący, w jak okrutny sposób traktowane są krokodyle na pewnej farmie w Wietnamie. Jak się wkrótce okazało, farma ta dostarczała skóry do garbarni należącej do koncernu LVMH. Przedstawicielka koncernu, Sylvie Bernard, w swoim oświadczeniu twierdziła wprawdzie, że LVMH nie kupuje od dawna skór z tego źródła, ale PETA postanowiła wkroczyć do działania. I poprzez zakup akcji sprawdzić, czy właściciel słynnej marki Louis Vuitton nie przyczynia się w ten czy inny sposób do cierpienia zwierząt. Mamy nadzieję, że z biegiem czasu wszystkie wątpliwości zostaną wyjaśnione.

 

Zobaczcie szokujący film „Behind the Leather" zrealizowany przez PETA !

 

Polecamy też: Najbardziej pożądana torebka sezonu domu mody Dior kosztuje fortunę. Ten film pokaże wam dlaczego!

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?